Witaj na blogu L'experta!

Tutaj dzielimy się wiedzą o zdrowiu i urodzie

Witaj na blogu L'experta!

Tutaj dzielimy się wiedzą o zdrowiu i urodzie

Modelowanie ciała to nie tylko wyszczuplanie. To także poprawianie jego kształtu i likwidowanie wiotkości. Kwas polimlekowy przeżywa swój renesans i jest coraz częściej wykorzystywanym w zabiegach medycyny estetycznej biostymulatorem objętościowym. Pozwala uzyskać bardzo dobre efekty wypełniania ciała i poprawiania jakości jego skóry pod warunkiem, że jest stosowany bardzo umiejętnie. W innych przypadkach może powodować bardzo […]

Przed nami początek lata. Jak przygotować skórę na mocne promieniowanie UV? Jak i dlaczego chronić skórę przed słońcem? Jakie filtry UV stosować? Co zrobić, gdy dojdzie do poparzenia? Jakie zabiegi wykonywać?

Czy wiesz, że terapia miofunkcjonalna jest elementem terapii logopedycznej? Są to ćwiczenia wypracowujące właściwe napięcie mięśniowe w jamie ustnej i podstawowe funkcje tzw. „narządu orofacjalnego”. Czy wiesz również, że daje ona możliwość nie tylko prawidłowej wymowy, ale i stabilnego wyleczenia wady zgryzu?! O tym na czym polega mioterapia i jak koreluje z pracą ortodonty, pisze […]

Czy wiecie, że każdy pacjent ortodontyczny – również dziecko, przed rozpoczęciem leczenia ortodontycznego, musi wykonać kontrolę stomatologiczną i wyleczyć wszystkie ubytki?! Ortodonci przed założeniem aparatu, podczas diagnozy często niewyleczone zęby i wówczas kierują pacjenta najpierw na leczenie stomatologiczne.

Dużo mówi się, że skóra z wiekiem traci swoją jakość, a więc, że wiotczeje i niej jest już tak jędrna. Znamy metody na jej zliftingowanie, a więc uniesienie i poprawienie sprężystości. Ale czy wiesz, że równie niekorzystnym procesem jest jej cieńczenie. Cienka skóra nie tylko wygląda niekorzystnie i szybciej powstają na niej zmarszczki, ale również […]

Wiele osób chce pozbyć się niedoskonałości brzucha. Mężczyźni narzekają głównie na nagromadzoną tkankę tłuszczową i słabe mięśnie, kobiety cierpią także z powodu wiotkiej skóry oraz rozstępów m.in. po ciąży. Przeczytaj jak według naszego eksperta – dr. Marka Wasiluka można poradzić sobie z tymi problemami i poprawić wygląd brzucha.

Od paru lat występuje pewien trend na wykonywanie odbudów estetycznych zębów w Turcji. Na tę destynację turystyki stomatologicznej decydują się osoby, chcące uzyskać tzw.  „hollywoodz smile”, czyli odmienić cały garnitur zębów, tak aby wyglądał bardziej spektakularnie – śnieżnobiało i równo. Czy wyjazdy zagraniczne w takim celu do Turcji to dobre rozwiązanie i z czym należy […]

Laser frakcyjny ablacyjny to jedna z najlepszych metod odświeżających i odmładzających skórę. Uważamy, że to podstawa utrzymania skóry w dobrej jakości. Nadal jednak wiele osób ma pewne obawy przed nim i wybiera nietrafnie zabiegi zastępcze. Dziś rozprawiamy się z niektórymi mitami na ten temat.

Miniony rok był dla nas czasem intensywnego rozwoju i stabilizacji. Po rebrandigu, zmianie nazwy i lokalizacji naszej kliniki, ostatnie 12 miesięcy stanowiło dowód słuszności podjętych decyzji. Cele, które sobie postawiliśmy, jako marka zrealizowały się. Praca, którą wykonaliśmy, okazała się być opłacalna. Nasza klinika konsekwentnie rozwija się, a my pozytywnie patrzymy w przyszłość.

Pacjenci często myślą, że utrata jednego zęba, zwłaszcza trzonowca to mała szkoda. Ich komfort przeżuwania i wymowy niewiele się znieniają. Tymczasem jak mówi nasza lek. stom. Karolina Cepińska z punktu widzenia stomatologa wraz z utratą nawet jednego zęba stałego, zaburzony zostaje cały układ stomatognatyczny co ma swoje duże konsekwencje. Sama estetyka uśmiechu jest w tym […]

Szyja jak u lalki Barbie? Barbie Botoks to nowy trend w zabiegach medycyny estetycznej. Metoda podbija świat social media, ale czy rzeczywiście jest skuteczna?

Z punktu widzenia fizjologii menopauza jest okresem najbardziej niekorzystnych zmian zachodzących w ciele kobiety. Jest to związane z bardzo dużym spadkiem poziomu estrogenów, które mają wpływ na tkanki i ogólnie stan organizmu w tym również na wygląd. Następuje wzrost masy ciała oraz gwałtowne przyśpieszenie procesu starzenia. Przesuszenie i większa wrażliwość skóry oraz wysoka utrata jej […]

Czy na swoim dekolcie zauważasz już charakterystyczne zmiany, takie jak wiotkość skóry, przebarwienia i zaczerwienienie lub pionowe zmarszczki? Niestety, podobnie jak reszta ciała, dekolt również się starzeje. Co więcej, jest na trzecim miejscu pod względem najczęściej odmładzanych części ciała – zaraz po twarzy i szyi.

Jesień i zima to bardzo dobry czas, aby mocniej odświeżyć i zregenerować swoją skórę za pomocą peelingów. Dostępnych metod jest wiele. O tym jak prawidłowo złuszczać naskórek i dlaczego jest to tak ważne?

Zęby też się starzeją. Jakie zmiany zachodzą w jamie ustnej u osób starszych? Jak dbać o odbudowy protetyczne, które miewają częściej seniorzy? Jak na stan zdrowia osób starszych wpływa stan zębów i dziąseł.  O uzębieniu u osób w starszym wieku pisze nasza lek. stom. Karolina Cepińska.

Depilacja laserowa to jedne z pierwszych zabiegów medycyny estetycznej, jakie wykonywano już w latach '60 ubiegłego stulecia. Czy zatem w zabiegach mających już pond 70 lat może nas coś jeszcze zaskoczyć? 

„Ósemki”, czyli tzw. "zęby mądrości" bywają dla wielu pacjentów problematyczne. U części osób nie chcą się wyrżnąć, gdy nie ma na nie miejsca w łuku zębowym. Są zatrzymane w kości lub wychodzą tylko częściowo. Pacjenci narzekają, że powodują wówczas ból i stany zapalne otaczających dziąseł. To utrudnia szczotkowanie okolicy "zębów mądrości", co przyczynia się do rozwoju bakterii i jeszcze bardziej nasila stany zapalne. U wielu pacjentów zatrzymane "ósemki" nie powodują również żadnych objawów - pozostają w kości i bywa, że nigdy się nie wyrżną. Co z nimi robić? Usuwać je czy zostawiać? Odpowiadają stomatolodzy kliniki L'experta. 

Prawidłowa higiena jamy ustnej jest kluczowa dla zachowania zdrowych zębów i dziąseł. Przeczytaj porady naszych wyspecjalizowanych higienistek stomatologicznych dotyczące profilaktyki jamy ustnej!

Lato to pora roku, która z jednej strony ze względu na silne promieniowanie UV ma pewnie ograniczenia w wykonywaniu zabiegów anti-aging. Z drugiej jednak to właśnie teraz skóra najmocniej się starzeje, warto więc temu przeciwdziałać i ją odmładzać. Radzimy, na jakie więc zabiegi postawić, aby cieszyć się gładką i jędrną skórą oraz pięknym, młodym owalem […]

KOBIDO jest tradycyjną japońską techniką masażu twarzy, która ma na celu m.in. poprawę zdrowia i urody skóry oraz zmniejszenia napięcia mięśniowego! Słowo „Kobido” składa się z dwóch japońskich znaków: „Ko” co znaczy „stare” oraz „Bido” oznaczającego „drogocenny skarb”. Nazwa odnosi się do dawnej metody, która była przekazywana, jako sekret z pokolenia na pokolenie. O dobroczynnych […]

Jak myślisz czy filtry SPF skutecznie chronią nas przed słońcem? Kiedy należy je stosować i w jakiej formie? O wszystkim, co należy o nich wiedzieć pisze nasz ekspert dr Marek Wasiluk.

Bruksizm, czyli patologiczne, samoistne zaciskanie lub zgrzytanie zębami to schorzenie, na które cierpi coraz więcej z nas! Mówi się, że to choroba cywilizacyjna. O tym, jakie są jego konsekwencje i jak sobie z radzić z jego przyczynami mówi nasza lek. stom. Karolina Cepińska-Malczak.

Latem w dużym stopniu narażamy naszą skórę na promieniowanie słoneczne. Wiele kobiet w wieku od 25 do 50 roku życia ma skłonność do powstawania przebarwień i muszą uważać szczególnie w tym okresie.  Chcecie wiedzieć jak ustrzec się pojawiania tych nieestetycznych plam? Przeczytajcie kilka porad naszego dr. Marka Wasiluka!

Nowatorskie podejście do cellulitu dr. Marka Wasiluka Jednym z najczęstszych mankamentów urodowych u kobiet jest cellulit. Walka z nim wcale nie należy do najprostszych, jednak wieloletnie doświadczenie dr. Marka Wasiluka pozwala nam poznać nowy podział na cellulit odwracalny i nieodwracalny, a także sposoby, aby z nim walczyć i skutecznie go niwelować. Wiele zostało już powiedziane […]

Lato to okres, w którym z uwagi na duże nasłonecznienie i ryzyko przebarwień nie możemy wykonywać wielu z zabiegów poprawiających jakość skóry. To jednak idealny czas na zabiegi z wykorzystaniem toksyny botulinowej. Latem operują silne promienie słoneczne, które przyśpieszają proces starzenia skóry. Dodatkowo, drażniące nas słońce sprawia, że częściej mrużymy oczy i marszczymy brwi, tym […]

Kwas polimlekowy jest coraz częściej wykorzystywanym w zabiegach medycyny estetycznej biostymulatorem objętościowym. Choć od roku jest o nim coraz bardziej głośno na polskim rynku, to tak naprawdę preparat mający swoją 20-letnią, skomplikowaną historię.  Dr Marek Wasiluk posiada wieloletnie doświadczenie w jego stosowaniu i zdradza jak mądrze z niego korzystać! Kwas polimlekowy znany nie od dziś […]

Tooth germs, czyli biżuteria nazębna to trend ostatnich miesięcy. Filmiki z influencerkami ozdabiającymi swoje zęby kryształkami podbijają świat social mediów, Czy tego typu ozdoby są jednak bezpieczne? Przeczytajcie opinię naszych stomatologów. Ludzkość od zawsze eksperymentowała z różnego rodzaju ozdobami. Te mocowane na zęby również są znane nie od dziś. Jednak w ostatnich miesiąca nasilił się […]

Gdy Twoje zęby są zniszczone, starte, brakuje kliku z nich, warto zasięgnąć pomocy nie tylko stomatologa, ale i ortodonty. W jakich sytuacjach i dlaczego współpraca tych dwóch specjalistów od uzębienia jest potrzebna?

Właśnie minęło 11 lat odkąd dr Marek Wasiluk wprowadził radiofrekwencję mikroigłową do swojej praktyki i do Polski. Przez ten czas metoda zyskała szerokie zastosowanie i dużą popularność w całym kraju. Jednak swój początek miała właśnie u nas.

Okolice oczu zdradzają nasz wiek. Niestety ta partia twarzy starzeje się  jako jedna z pierwszych, a jej odmładzanie to złożony proces. Dr Marek Wasiluk wyjaśnia jak najlepiej podchodzić to tematu odmładzania okolic oczu i jak pozbyć się opadającej powieki.

Odpoczynek i odprężenie są dla organizmu niezbędne! Tym bardziej, że w dzisiejszych czasach żyjemy w niezwykłym tempie. Odpowiednia dawka i forma relaksu wpływa regeneracyjnie na nasze zdolności umysłowe, poprawia kondycję wszystkich układów i organów, ale czy wiesz, że również wpływa na dobry wygląd i działa anty-aging?! Warto więc się relaksować dla naszego umysłu, ciała, ale […]

Zajmując się od wielu lat ortodoncją, widzimy jak ciągle ta gałąź stomatologii intensywnie się rozwija i zmienia. Funkcjonuje w niej klasyczny nurt, w duchu którego większość specjalistów tej dziedziny jest wykształconych. Jest to bowiem ortodoncja istniejąca od wielu lat, solidnie poparta badaniami naukowymi, której wiedza jest szeroko szerzona i praktykowana. Ale również starają się wejść […]

Bondig to obecnie popularna metoda, która umożliwia szybką odbudowę i poprawę estetyki zębów. Alternatywnymi zabiegami stomatologii estetycznej z podobnej grupy małoinwazyjnych są również licówki pełnoceramiczne oraz flow injection, Każdy z tych sposobów ma swoje unikalne zalety, a wybór między nimi jest uwarunkowany indywidualnymi potrzebami pacjenta. Metody te dokładnie przybliża i porównuje nasza lek. stom. Karolina […]

Depilacja laserowa to metoda na trwałe pozbycie się niechcianych włosków. To praktyczne rozwiązanie, które ma zwolenników nie tylko wśród kobiet, ale i mężczyzn. Aby jednak była skuteczna, ważne jest odpowiednia kwalifikacja pacjenta, czyli dobre dobranie do rodzaju jego włosów i karnacji właściwego urządzenia, a następnie odpowiednio dokładne wykonanie nim zabiegu. Jak robimy to w klinice […]

Jesteśmy specjalistami w  dziedzinie laseroterapii. Laser frakcyjny to to must have wśród zabiegów odmładzających i przeciwstarzeniowych. Czym różni się ablacyjny i nieablacyjny laser frakcyjny? Jak działa to urządzenie? Jakie są rodzaje laserów frakcyjnych? Kiedy i na jakie problemy warto je stosować? Jak wygląda rekonwalescencja? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszej encyklopedii lasera frakcyjnego. […]

Wraz z wiekiem zmienia się cały nasz organizm. Nie omija to również zębów! Z upływem lat ścierają się, zużywają i ciemnieją. Mogą również chorować i ulegać uszkodzeniom mechanicznym. To wszystko sprawia, że ich wygląd się pogarsza, powodując, że uśmiech nie jest już tak promienny jak wcześniej, a twarz staje się starsza. Co więcej, starcia i […]

Chcąc wyglądać pięknie i promiennie warto dbać o młodość i świeżość skóry przez cały rok. Jesień sprzyja wykonywaniu mocniejszych zabiegów medycyny estetycznej takich jak ablacyjny laser frakcyjny. Są jednak osoby, które nie chcą lub nie mogą pozwolić sobie na rekonwalescencję i na kilkudniowe wyłączenie z normalnego funkcjonowania. Dla nich istnieje grupa zabiegów bankietowych, które pozwalają […]

Piękne, wyraziste  brwi, podkreślone oczy, soczyste usta. Makijaż permanentny zwykle kojarzy nam się z upiększaniem., tymczasem mikropigmentacja skóry ma wiele zastosowań! Może być wykorzystywana również do tuszowania niedoskonałości takich jak łysienie czy blizny. O możliwościach opowiada nasza kosmetolog i linergistka Jana Konoz. Wykonanie makijażu permanentnego polega na wprowadzeniu śródskórnie pigmentu za pomocą specjalnego aplikatora. Zabieg […]

Zaokrąglone, uniesione, jędrne, gładkie, bez cellulitu – o takich pośladkach marzą nasze pacjentki. Jak wspomóc ich modelowanie, gdy trening to za mało?! O modelowaniu pośladków za pomocą zabiegów medycyny estetycznej wypowiada się dr Marek Wasiluk.  Atrakcyjność wydatnych kobiecych pośladków uwarunkowana jest ewolucyjnie. Krągła pupa to symbol płodności. Mimo, że nie żyjemy już w czasach prehistorycznych, […]

Higiena jamy ustnej wymaga dokładnego oczyszczania zębów i przestrzeni między nimi. Ale również na języku zalega nieprzyjemny osad, Jak się go pozbyć? Czy dobrym rozwiązaniem jest używanie czyścika do języka? Na te pytania odpowiada nasza stomatolog lek. dent. Agata Wojdalska. Język pokryty jest brodawkami. Dzięki nim łatwiej jest nam rozgniatać pokarm i przede wszystkim to […]

Wiele osób sięga obecnie po czarną pastę do zębów. Jej kolor i konsystencja nieco intryguje i paradoksalnie ma wybielać zęby. Kluczowym składnikiem tego typu past jest węgiel aktywny, który ma właściwości adsorpcyjne, czyli wchłania szkodliwe substancje. Czy to na pewno dobry i bezpieczny wybór dla naszych zębów? Na to pytanie odpowiada nasza stomatolog Agata Wojdalska. […]

Cellulit to powszechny problem większości kobiet! Nieestetyczne nierówności tkanki tłuszczowej można usunąć, zabiegi należy jednak odpowiednio dobrać do stopnia i rodzaju cellulitu. Dlatego najpierw zgłoś się na konsultację do naszych specjalistów. Nasi eksperci  przedstawiają najskuteczniejsze metody leczenia! Cellulit może mieć różne podłoża. Głównym z nich są zaburzenia mikrokrążenia w skórze. Przez nie metabolizm komórkowy jest […]

Co ma wpływ na jakość i zdrowie paznokci? Jak je prawidłowo pielęgnować i od czego warto zacząć? Radzi nasza kosmetolog – Oksana Levytska-Bilousova.  Pielęgnacja domowa Jednym z najważniejszych punktów we wzmacnianiu paznokci jest stosowanie zbilansowanej diety, bogatej w cynk, żelazo i krzem. Niezwykle przydatnymi produktami są ryby, wątróbka wołowa i wieprzowa, białe mięso drobiowe, jajka, […]

W obecnych czasach dzięki zwiększonej świadomości i rozwojowi technologicznemu dążymy do zapewnienia pacjentowi stomatologicznemu jak największego komfortu. Oto jak dbamy o to w klinice L’experta okiem lek. stom. Agaty Wojdalskiej. Wystrój kliniki Pozytywne doznania zapewniamy już od progu kliniki. Najlepszym przykładem są piękne wnętrza kliniki L’experta. Wystrój kliniki bazuje na ciepłych brązowo-złotych odcieniach, dzięki czemu […]

Latem skóra wymaga szczególnej pielęgnacji. O tym jak o nią dbać mówi nasza kosmetolog Oksana Levytska-Bilousova. Główna zasada pielęgnacyjna dla skóry na lato to całkowite porzucenie agresywnych produktów kosmetycznych zawierających alkalia. Efektem ich stosowania będzie odwodnienie, swędzenie i łuszczenie. Latem sięgajmy po preparaty w postaci musu, lekkiej pianki, mleczka, toniku lub wody micelarnej. Pielęgnacja domowa powinna […]

Regularne wizyty kontrolne u dentysty powinny znaleźć się w terminarzu każdego, komu zależy na zdrowiu i ładnym wyglądzie zębów. W trakcie przeglądu stomatologicznego dentysta może wykryć wiele chorób jamy ustnej, nawet jeśli znajdują się one jeszcze we wczesnych fazach rozwoju. Pozwala to na wdrożenie odpowiedniej profilaktyki i szybkie rozprawienie się z problemem. Oto co jeszcze […]

Marzysz o szczupłej sylwetce i chcesz wspomóc jej uzyskanie profesjonalnymi zabiegami? Nie wiesz, która metoda będzie dla Ciebie najlepsza? Liposukcja, lipoliza iniekcyjna, ciepły laser, a może kriolipoliza? Podpowiadamy!  Rynek zabiegów redukujących tkankę tłuszczową jest szeroki. To metody, które wyszczuplają, a więc w bezpośredni sposób wypływają na usunięcie nadmiaru tłuszczu z określonych partii ciała. Oczywiście istnieją […]

Aby uzyskać piękną sylwetkę nie wystarczy jedynie schudnąć. Nieodzownymi elementami są również jędrna skóra, odpowiednie proporcje ciała, a wisienkę na torcie stanowią mocne i wyrzeźbione mięśnie. O ile na pierwsze komponenty istniały różne metody medycyny estetycznej, kosmetologii, a nawet chirurgii plastycznej, o tyle o zwartych i zarysowanych mięśniach można było do niedawna jedynie pomarzyć bez […]

Stomatologia estetyczna przeżywa w ostatnich latach prawdziwy rozkwit. Pacjenci chcą mieć nie tylko zdrowe, ale i pięknie wyglądające zęby. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszą się licówki. Za ich pomocą można w spektakularny sposób przeprowadzić metamorfozę uśmiechu, co bardzo wpływa na poprawę wyglądu całej twarzy. Dostajemy dużo pytań o tę metodę, dlatego lek. stom. Agata Wojdalska wyjaśnia […]

Ze względu na kontrowersje, które wśród rodziców moich pacjentów budzi wczesne leczenie ortodontyczne oraz liczne pytania dotyczące „najlepszego” czasu na diagnostykę i leczenie ortodontyczne, postaram się przybliżyć Wam nieco ten temat z pozycji orędowniczki leczenia wczesnego.  Dziś postaram się w prosty sposób przedstawić przyczyny, dla których warto rozpocząć leczenie przed pojawieniem się wszystkich zębów stałych, […]

Kwas hialuronowy to obok toksyny botulinowej najczęściej wykorzystywany preparat w medycynie estetycznej. Oprócz wypełniania nim ust, bruzd i policzków, bardzo często wykorzystuje się go w celu odmładzania i poprawiania wyglądu okolic oczu. Pytanie czy słusznie? Otóż nie zawsze! Chcemy wszystkich pacjentów ustrzec przed zabiegami podawania HA w dolną powiekę, ponieważ bardzo często powodują one powstawanie […]

Część pacjentów stojących przed koniecznością podjęcia leczenia endodontycznego, czyli kanałowego zastanawia się nad tym, czy warto je wykonywać. Niektórzy uważają, że taki ząb wymagający usunięcia miazgi i dużej odbudowy nie będzie już pełnowartościowy, dlatego zastanawiają się czy nie lepiej go usunąć. Tymczasem nasi stomatolodzy podkreślają, że zawsze warto leczyć kanałowo zęby, jeśli zachodzi taka potrzeba. […]

Jesień to czas na bardziej inwazyjne zabiegi medycyny estetycznej! Mniejsze oddziaływanie promieniowania słonecznego sprzyja zastosowaniu mocniejszych metod. Jedną z idealnych zabiegów jest ablacyjny laser frakcyjny. Lekarze i pacjenci doceniają jego wyjątkową skuteczność oraz szerokie zastosowanie. Dlaczego on? Stosowanie ablacyjnego lasera frakcyjnego wiąże się z wyjątkowo dużą ilością pozytywnych efektów. Wyrównanie kolorytu skóry, mocne jej odświeżenie, […]

Kto nie marzy o tym, aby wymodelować ciało na lato, po to aby pięknie prezentować się na plaży w nowym bikini? Żeby móc założyć nieco bardziej obcisłą sukienkę na wieczorne, gorące party? Bodyforming to coś więcej niż tylko wyszczuplanie. To nadawanie ciału odpowiedniego kształtu i jędrności. Jakie zabiegi medycyny estetycznej i kosmetologii warto wykorzystywać w […]

O tym, że zła dieta dziecka może mieć niekorzystny wpływ na stan zdrowia jego zębów, wiemy chyba wszyscy. Mniej oczywistą sprawą wydaje się zgryz. Tymczasem to, czy w przyszłości nasz maluch będzie miał proste zęby, również w ogromnej mierze zależy od spożywanych pokarmów – zawartych w nich składników odżywczych, ale także konsystencji czy sposobu ich […]

Zimowe warunki atmosferyczne, czyli niskie temperatury, bardzo mała wilgotność powietrza i silny wiatr mogą niekorzystnie wpływać na stan naszej skóry. Najbardziej narażone są oczywiście twarz i dłonie, ponieważ to te części ciała najczęściej odkrywamy w tym okresie. W efekcie zimą łatwo możemy nabawić się przesuszonego, szorstkiego, czasami nawet popękanego naskórka, a także rumienia i poszerzonych […]

Przed nami święta, sylwester a następnie prawie dwa miesiące karnawału. Przygotowania w tym czasie obejmują nie tylko planowanie tego jak, gdzie i z kim spędzimy te okazje, ale również zastanawiamy się nad tym, jak siebie przygotować do „wielkiego wyjścia”. Myślimy nie tylko nad tym co na siebie założyć, ale również jak poprawić swój wygląd. Na […]

Diastema to inaczej przerwa między siekaczami, która może występować zarówno w uzębieniu mlecznym, jak i stałym. Występująca w uzębieniu stałym diastema prawdziwa, jeśli jest niewielka zwykle jest głównie problemem estetycznym. W takich przypadkach można ją leczyć, jeśli Ci się ona nie podoba i chcesz poprawić wygląd uśmiechu. Kiedy szpara wynosi więcej niż 2 mm, diastema […]

Ponieważ branża medycyny estetycznej jest bardzo atrakcyjna to istnieje duża pokusa tworzenia tańszych, niestety o wiele niższej jakości podróbek preparatów i urządzeń, które nie są przebadane, nie mają odpowiednich certyfikatów jakości i mogą bardzo zaszkodzić pacjentom. Nasi lekarze to wiedzą i pragną przestrzec Wszystkich pacjentów przed podejrzanymi preparatami, urządzeniami i zabiegami wykonywanymi w niesprawdzonych gabinetach […]

Czy każdy może poddać się skutecznemu zabiegowi depilacji laserowej? Czy jesteśmy w stanie usunąć wszystkie włosy za pomocą tej metody i wykonać zabieg na każdej partii ciała? Jakie urządzenia są najbardziej skuteczne? Oto kilka pytań, na które warto poznać odpowiedzi zanim udamy się na zabieg depilacji do gabinetu medycyny estetycznej. Depilacja laserowa w teorii i […]

Redukuje zmarszczki, rozjaśnia skórę, niweluje blizny, ale przede wszystkim odmładza oraz liftinguje. Stanowi podstawowe narzędzie w rękach każdego, wykwalifikowanego lekarza medycyny estetycznej. Ablacyjny laser frakcyjny, bo o nim właśnie mowa, to jeden z najważniejszych oraz najskuteczniejszych laserów w medycynie estetycznej. Jak działa ablacyjny laser frakcyjny Ablacyjny laser frakcyjny to urządzenie powszechnie stosowane w medycynie estetycznej. […]

Wiele mówi się o okolicach oczu, czoła, a czy wraz z wiekiem starzeje się także dół twarzy? Niestety, tak! Pod wpływem starzenia bardzo mocno się przemodelowuje jej kształt. Wraz z wiekiem pod wpływem starzenia w dolnej części twarzy pojawia się : opadająca skóra od kącików ust – co daje smutny wyraz twarzy; opada skóra policzków […]

Twoja skóra jest przesuszona, matowa i pozbawiona blasku? Być może jej odcień stał się szary, pojawiły się zrogowacenia i zaskórniki, a do tego masz wrażenie, że jest szorstka? Twoja skóra pilnie woła o jej odświeżenie i regenerację! Zabiegi peelingowe będą strzałem w dziesiątkę na przywrócenie jej gładkości, promienistości oraz poprawienie jej kolorytu i nawilżenia. Jesteśmy […]

To, w jakim stanie znajduje się nasze uzębienie i jama ustna, wywiera bardzo duży wpływ na zdrowie całego organizmu. Z chorobami dziąseł, przyzębia, próchnicy, a także wadami zgryzu i utratą zębów wiążą się ogólnozdrowotne konsekwencje. Dziś chcielibyśmy opowiedzieć Wam o tym, czego możecie się obawiać, jeśli Wasze uzębienie i jama ustna nie są w dobrej […]

Piękny uśmiech jest ozdobą całej twarzy. Dlatego chcąc naprawdę zadbać o urodę, nikt nie zapomina o zębach! Liczy się nie tylko ich zdrowie, ale również równe ustawienie, odpowiedni kształt oraz wspaniały, jasny kolor. Niestety nie każdy ma naturalnie białe zęby. Zdarza się również, że z czasem przyjmują one ciemniejszą barwę. Nowoczesna stomatologia oraz producenci środków […]

Wiotka, opadająca skóra to typowy objaw starzenia. W pewnym wieku zaczynamy widzieć, że policzki tracą swój kształt, zanika linia żuchwy, pojawiają się tzw. chomiki i bruzdy nosowo-wargowe, a także linie marionetki. Jak więc najlepiej małoinwazyjnie zliftingować twarz? Czy operacja to jedyne rozwiązanie? Metody na opadnięcie skóry można podzielić na: naciągające, napinające, wypełniające. Zabiegi naciągające Wśród […]

Jesień jest okresem, kiedy najwięcej osób zauważa na swojej twarzy nowe przebarwienia. Dostrzegają je głównie kobiety między 30 a 50 rokiem życia, które są najbardziej narażone na ich powstawanie. Niestety, latem pod wpływem ekspozycji na słońce, rzeczywiście można nabawić się tych nieestetycznych plam. Po paru tygodniach najczęściej okazuje się, że same nie schodzą jak reszta […]

Od jakiegoś czasu popularny stał się tzw. Baby Botoks. Promowany jest, jako zabieg doskonały dla młodych osób. Czy więc metoda ta jest warta uwagi? To wyjaśnia nasz ekspert dr Marek Wasiluk z kliniki L’experta. Baby Botox od tradycyjnego Botoksu w założeniu ma różnić się jedynie dawką, którą podaje się w mięśnie mimiczne pacjenta. Jak tłumaczy […]

Badacze ze Szkoły Pielęgniarstwa Uniwersytetu Nowojorskiego przeprowadzili metaanalizę badań dotyczących związku stanu uzębienia z demencją. Sprawdzili, czy stan zdrowia jamy ustnej ma wpływ na ryzyko jej rozwoju, co stwierdzono wcześniej w kilkunastu badaniach na przestrzeni ostatnich lat. Naukowcy odkryli, że osoby, które straciły zęby i nie zastosowały żadnych protez, mostów ani implantów, miały prawie półtora […]

Licówki są znakomitą metodą metamorfozy uśmiechu. Można je stosować u pacjentów w różnym wieku. Są one obecnie niezwykle popularne, ponieważ za ich pomocą można szybko uzyskać lepszy wygląd zębów, czasami wręcz spektakularny, co bardzo poprawia samoocenę pacjentów i wpływa na polepszenie ich samopoczucia. O sposobie ich montażu i zastosowaniu pisze nasza lek. stom. Aleksandra Wolańska. […]

Dostajemy wiele pytań o to, czy wykonywanie zabiegów medycyny estetycznej latem jest bezpieczne! Są osoby, które obawiają się powikłań. Cieszymy się, że mamy świadome Pacjentki, które wiedzą, że silne promieniowanie UV w połączeniu z mocnymi metodami może skutkować przebarwieniami. Ale z pewnością nie dotyczy to wszystkich zabiegów! Które zabiegi są więc bezpieczne, a których lepiej […]

W okolicy oczu z wiekiem mogą pojawić się problemy z górną oraz dolną powieką. Opisujemy jakiego rodzaju są to niedoskonałości i jak skutecznie im przeciwdziałać. Wygląd tęczówki oka nie zmienia się aż do późnej starości. Nie zwiększa się, ani nie zmniejsza. Ale każdy z nas doskonale potrafi odróżnić oko osoby młodej od oka osoby 50 […]

Chcąc być modnym, skupiamy się zwykle na wyborze wpisującego się w aktualne trendy ubrania, dodatków, oraz zadbaniu o odpowiednią stylizację włosów i makijaż. Tymczasem podstawowym krokiem powinna być pielęgnacja skóry, która jest najbardziej naturalnym okryciem naszego organizmu, strojem, który służy nam przez całe życie. Nie wymienimy jej nigdy na nową jak np. płaszcz, natomiast jak […]

Lasery to obecnie jedne z podstawowych narzędzi w rękach specjalistów medycyny estetycznej. Bez laseroterapii nie można skutecznie odmładzać oraz usuwać wielu defektów urodowych. Tego typu wyspecjalizowane urządzenia dały wiele nowych możliwości w poprawianiu urody. Zdradzamy w czym tkwi sekret i skuteczność laserów oraz jak mądrze korzystać z zabiegów na nich opartych. Dzięki nowoczesnym laserom lekarze […]

Zadbane, pięknie umalowane i ozdobione paznokcie są wizytówką każdej dbającej o siebie kobiety. W dzisiejszych czasach usługi manicurzystki są dosłownie na wyciągnięcie ręki, a większość Pań ma te wizyty na stałe wpisane do kalendarza. Jednak nawet tak pozornie niewinne zabiegi nie zawsze są w pełni bezpieczne. Nasi specjaliści zdają sobie z tego sprawę, dlatego w […]

Jak oddziałuje na nasz organizm wirus SARS-Cov-2,  przy jakich chorobach przebieg COVID 19 może być szczególnie ciężki, w jaki sposób osoby znajdujące się w grupie wysokiego ryzyka powinny o siebie dbać? Aby odpowiedzieć na te pytania, należy najpierw zrozumieć istotę i charakter zagrożenia, z którym mamy obecnie do czynienia. Wirusy działają w ten sposób, że […]

Jesień, zima i wczesna wiosna to bardzo dobry czas, aby mocniej odświeżyć i poprawić wygląd swojej skóry za pomocą peelingów. Teraz jest więc ostatni moment, aby z nich skorzystać. Dostępnych metod jest wiele. Dziś opowiadamy o tym jak prawidłowo złuszczać skórę i dlaczego jest to tak ważne. Peeling, inaczej złuszczanie, to zabieg stosowany w celu […]

Proces starzenia należy traktować jak chorobę przewlekłą. Aby mu zapobiegać i utrzymywać pod kontrolą, należy go stale i regularnie leczyć. Nie czekajmy więc z profilaktyką anti-aging i terapią odmładzającą do 50 roku życia, tylko działajmy wcześniej i regularnie. Najlepszym sposobem, żeby zachować młody wygląd jak najdłużej jest więc dbanie o niego  jeszcze wtedy, gdy jesteśmy […]

Na stan biustu po okresie laktacji wpływ ma nie tylko jego powiększanie się, ale i wzrost jego ciężaru, który jest znacznie większy, gdy piersi są wypełnione pokarmem (mleko matki jest znacznie cięższe niż sama tkanka gruczołu piersiowego o tej samej objętości). Po okresie karmienia piersi w naturalny sposób nieco zmniejszą się i stają się lżejsze. […]

Frakcyjna radiofrekwencji mikroigłowa pozwala pozbyć się nawet stu procent rozstępów zanikowych, co jest nieosiągalne za pomocą innych metod. Trzeba jednak wiedzieć, że skuteczność tej terapii to tak naprawdę umiejętne wykorzystanie możliwości tej technologii. Dr Marek Wasiluk, odkrywca metody, podkreśla, że nawet posiadanie dobrego urządzenia nie wystarczy, aby za jego pomocą skutecznie leczyć. Trzeba jeszcze wiedzieć […]