Przeszczep włosów w klinice L'experta

I masz problem z “głowy”!

Przeszczep włosów w klinice L'experta

I masz problem z “głowy”!

Nowoczesna transplantacja włosów w klinice L’experta 
to najskuteczniejsza metoda leczenia łysienia i przerzedzenia włosów
u mężczyzn i kobiet!

Odzyskaj włosy i pewność siebie.

1

Przeszczepy włosów wykonujemy najbardziej zaawansowaną i  najbezpieczniejszą metodą  FUE (bez blizn, szwów i bólu pozabiegowego).

2

Osiągamy najlepsze i trwałe efekty - utrzymanie do 90% przeszczepionych włosów, odpornych na wypadanie! 

3

Uzyskujemy naturalny wygląd pełnego, gęstego i zdrowego owłosienia.

OFERTA

Przeszczep włosów metodą FUE

Przeszczep włosów metodą FUE (follicular unit extraction) to zabieg mikrochirurgiczny, określany także metodą mikroprzeszczepów, uznawany za najskuteczniejszą i najbezpieczniejszą metodę zagęszczającą włosy.  

Metoda polega na pojedynczym pobieraniu grup mieszków włosowych za pomocą specjalnego narzędzia z naturalnie owłosionej okolicy dawczej (potylica, skronie), a następnie umieszczaniu ich w okolicy biorczej, czyli w miejscu, gdzie występuje łysienie (najczęściej zakola, korona, czasem cała okolica czołowo-ciemieniowa). 

Jest to zabieg autologiczny. Czas trwania całej procedury to około 6-10 godzin, a do jej przeprowadzenia wykorzystujemy znieczulenie miejscowe.

Zabieg krok po kroku

1

Konsultacja

Zabieg poprzedzony jest konsultacją. Możliwe jest odbycie wstępnej rozmowy online na temat problemu wypadania włosów pacjenta i pierwszej oceny możliwości jego leczenia za pomocą transplantacji włosów. W trakcie rozmowy wyjaśniane są także wszystkie aspekty zabiegu.

2

Diagnoza łysienia

Następnie konieczne spotkanie na żywo w celu przeprowadzenia dokładnej diagnozy. Przed przystąpieniem do przeszczepu włosów wykonujemy badanie skóry głowy oraz zlecamy przeprowadzenie badań laboratoryjnych, w których potwierdzona zostaje diagnoza łysienia androgenicznego, oceniamy stopień łysienia, omawiamy cały proces i zakres procedur, a także postępowanie po zabiegu.

3

Przygotowanie do zabiegu

W dniu zabiegu pacjent zostaje najpierw przygotowywany do przeszczepu. Jego włosy w części biorczej są skracane do 1-2 mm. Następnie rozrysowywany jest na jego głowie obszar poddawany transplantacji.

4

Znieczulenie i pobranie graftów

Kolejnym etapem jest przeprowadzenie znieczulenia miejscowego, a następnie wykonania mikronakłuć w części dawczej głowy pacjenta, w celu pobrania pojedynczych mieszków włosowych, czyli graftów.

5

Przeszczep mieszków włosowych

Następnie wykonywane są mikroskopijne nakłucia w obszarze biorczym głowy pacjenta, zachowując naturalny kąt wzrostu włosa. A w ostatnim etapie przeprowadzana jest odpowiednia implantacja graftów przy pomocy specjalistycznych narzędzi.

6

Zabiegi wspomagające i opieka pozabiegowa

W okresie pozabiegowym wykonywane są kilkukrotnie zabiegi wspomagające w tym mezoterapia osoczem bogatopłytkowym, która dodatkowo stymuluje przeszczepione cebulki włosowe do szybszej i lepszej pracy. Pacjent pozostaje pod opieką kliniki przez ok. rok od zabiegu. Przechodzi w tym czasie wizyty kontrolne i terapię wspomagającą.

Skontaktuj się z nami

Umów się na darmową wstępną konsultację online!

Nasi specjaliści ocenią możliwą kwalifikację do zabiegu i odpowiedzą na Twoje pytania,  Zostaw nam swoje dane, a skontaktujemy się z Tobą z terminem możliwej konsultacji.

Zarezerwuj chwilę dla siebie, a poczujesz, że jesteś w najlepszych rękach.

Wiadomość wysłana poprawnie.

Efekty trasplantacji włosów

rekomendacje

Opinie o zabiegu

Poddałem się zabiegowi transplantacji włosów metodą FUE w klinice L’experta. Teraz mogę śmiało stwierdzić, że efekty są bardzo dobre! Mój przeszczep obejmował ok. 3700 graftów, a więc był to długi i żmudny zabieg. Ostateczny efekt zaspokoił moje oczekiwania.

- Wojtek Kowalczyk -

Długo zastanawiałem się, którą klinikę wybrać do przeszczepu włosów. Gdy dowiedziałem się, że w klinice L’experta wykonywane są tego typu zabiegi, nie zawahałem się. Moja żona jest pacjentką dr. Marka Wasiluka, więc wybór nie był dla mnie oczywisty. Wykonano mi transplantację włosów metodą FUE, która została przeprowadzona na najwyższym poziomie. Przeszczepiono 2552 graftów. Po upływie 4 miesięcy jestem zadowolony stosunkowo szybkimi efektami. 

- Michał Nowik -

Bardzo precyzyjnie i dokładnie przeprowadzony zabieg. Fachowy personel. Efekty super. Zakola zniknęły. Włosy się zagęściły. Polecam.

- Karol Klimek -

Łysienie androgenowe to był mój problem! Nie ma jednak takich kłopotów, z których nie da się wyjść zwycięską ręką. Pisze to facet, który zmagał się z naprawdę zaawansowanym łysieniem. „Skromne” ponad 3 tys. graftów i upragniony efekt po niecałych 6 miesiącach! Polecam, bo klinika L’experta to najlepsi specjaliści!

- Maciej Szafrański -

Bardzo polecam klinikę L’experta mężczyznom, którzy zmagają się z łysieniem. Przeczep włosów wykonany przez dr Nataszę, dr Małgorzatę i Oksanę bardzo mi pomógł. Przez kilkugodzinny zabieg czułem się komfortowo, była przyjemna atmosfera. Jestem zadowolony z efektów.

- Jan Juchta -

Najlepsze efekty przeszczepów włosów zapewnia nasz wykwalifikowany zespół!

lek. Natasza Grądalska

Lekarz medycyny estetycznej.

dr n. med. Małgorzata Miedzybłocka

Lekarz medycyny estetycznej.

Oksana Bilousova

Kosmetolog.

Posłuchaj naszych ekspertów

Najczęstsze pytania o przeszczep włosów pacjentów

Jakie są efekty przeszczepu włosów?

Efektu po przeszczepie włosów należy spodziewać się w okresie od 5-ciu do 12-stu miesięcy po zabiegu. Zagęszczanie następuje stopniowo i rozpoczyna się po około 3 miesiącach. Po roku można ocenić ostateczny efekt.

Czy każdy może poodać się zabiegowi transplantacji włosów?

Wskazania do zabiegu to łysienie androgenowe kobiet i mężczyzn, blizny pourazowe (np. pooparzeniowe) w obszarze skóry głowy, łysienie polekowe, utrata włosów w wyniku przeprowadzonych operacji, ubytki owłosienia w okolicy brwi, rzęs, wąsów i brody, rekonstrukcja owłosienia klatki piersiowej 


Przeciwwskazaniami są łysienie plackowate, łysienie bliznowaciejące niewystarczający obszar dawczy, choroby skóry głowy, w tym autoimmunologiczne, choroby ogólnoustrojowe, problemy z krzepliwością krwi, a także cukrzyca.

Jak wygląda rekonwalescencja i postępowanie pozabiegowe?

Po zabiegu może wystąpić mikrokrwawienie, niewielka bolesność i obrzęk. 


Pierwszego dnia po przeszczepie należy spać w pozycji półsiedzącej z uniesioną głową. Pierwsze mycie głowy zaleca się odbyć w klinice następnego dnia po zabiegu. Należy unikać podrażniania skóry głowy z przeszczepionymi włosami. Należy stosować zalecone leki i maści przyspieszające gojenie. Wskazane jest nawilżanie okolicy biorczej emolientami, może być w spryskiwaczu Nie można suszyć włosów i nie używać produktów do stylizacji w czasie zalecanym przez lekarza, a także nosić nakrycia głowy (oprócz otrzymanego w klinice). Przez ok.14 dni nie wolno korzystać z basenów, saun, siłowni. 

Po zabiegu zaleca się wykonanie serii fototerapii LED w celu wspomożenia gojenia, a także min 3 zabiegów ostrzykiwania skóry głowy osoczem bogatopłytkowym w celu pobudzenia pracy cebulek włosówych i podtrzymania efektu

Jak szybko zauważalny jest efekt przeszczepu włosów?

Efektu po przeszczepie włosów należy spodziewać się w okresie od 5-ciu do 12-stu miesięcy po zabiegu. Zagęszczanie następuje stopniowo i rozpoczyna się po około 3 miesiącach. Po roku można ocenić ostateczny efekt.

Czy zabieg transplantacji włosów boli?

Nie! Jest to bezbolesna procedura, wykonywania w znieczuleniu miejscowym. Jedynie pierwsze kilka wkłuć pacjent odczuwa, potem już nie jest odczuwalne samo podawanie znieczulenia oraz oczywiście sam zabieg też nie jest odczuwalny.

Czy efekty przyszczepu włosów są trwałe, czy też potrzebne są regularne uzupełnienia?

Mieszki włosowe, które pobieramy z okolicy dawczej, czyli potylicy, czasami ze skroni, są odporne genetycznie na działanie czynników hormonalnych, które powodują łysienie. Czasami po pierwszym przeszczepie potrzebny jest również drugi zabieg uzupełniający. przeszczepiać włosy. Po zabiegu przeszczepienia włosów potrzebna jest także dodatkowo farmakoterapia, a także regularne stosowanie osocza bogatopłytkowego, żeby osiągnąć najbardziej satysfakcjonujący efekt.

Czy warto robić przeszczep włosów w Turcji?

Przeszczep w Turcji często oznacza pobranie dużej liczby graftów, czyli jednostek włosowych. Jest to około 4-5 tysięcy unitów, co oznacza dla strefy dawczej duży uraz i dewastację. To z kolei utrudnia gojenie. Tymczasem ważniejszy od liczby graftów jest ich selektywny dobór, w zależności od planowanego przeszczepu.

Niższe koszty przeszczepu w Turcji oznaczają też najczęściej zejście ze standardów, oszczędności w materiałach, sprzęcie, a to się przekłada na niższą sterylność, higienę, a także w konsekwencji na powodzenie przeszczepu i gojenie. 

Kolejna kwestia to opieka pooperacyjna. Brak możliwości częstych wizyt w klinice po przeszczepie sprawia, że pacjenci borykają się z różnymi problemami pooperacyjnymi.

Nasza rada. Zanim zdecydujesz się na przeszczep w Turcji, dokładnie sprawdź klinikę, informację o niej i o lekarzu wykonującym zabieg. Poczytaj opinię pacjentów o klinice i lekarzach. Niska cena może się wiązać z sporym ryzykiem.

Nasze blogi

Przeczytaj więcej na naszym blogu


6 zalet przeszczepu włosów metodą FUE

Czy warto robić przeszczep włosów w Turcji?

Centrum mediów

Media o nas


Zatokapiękna.pl

Kiedy wykonać przeszczep włosów? Już ponad 60 procent mężczyzn w wieku 35 lat cierpi z powodu utraty włosów, a ok. 40 procent osób, których dotyczy wypadanie włosów to kobiety. Przyczyną jest najczęściej łysienie androgenowe.  O nowoczesnej metodzie transplantacji włosów metodą FUE na portali zatokapiękna.pl mówi lek. Natasza Grądalska

News24

Do jakiego wieku można prostować zęby i z jakich powodów obecnie ludzie decydują się na zakładanie aparatu? Czy leczenie ortodontyczne boli, jak wygląda proces adaptacji do aparatu oraz czy zakładać go przed ciążą, czy poczekać na narodziny potomka? A gdy już dziecko pojawi na świecie, czy należy leczyć je ortodontycznie od najmłodszych lat? Obejrzyj wywiad […]

L'experta

Zapraszamy