6 zalet przeszczepu włosów metodą FUE

L'experta

29 maja, 2024
Blog
przeszczep włosów
0 Comments
 1. Home
 2. /
 3. Archiwum
 4. /
 5. Blog
 6. /
 7. 6 zalet przeszczepu włosów...

Udostępnij

Jeśli należysz do ponad 70% mężczyzn lub 40% kobiet doświadczających wypadania włosów, rozumiesz, jaki wpływ może mieć utrata włosów na jakość Twojego życia. Łysienie może nie tylko obniżyć poczucie własnej wartości, ale może również wpłynąć na nastrój i kontakty społeczne. W klinice L’experta oferujemy bezpieczne i skuteczne  rozwiązania w zakresie odbudowy włosów  dla mężczyzn i kobiet. Najbardziej skutecznym zabiegiem w przypadku łysienia androgenowego jest przeszczep włosów metodą ekstrakcji jednostek mieszkowych FUE. Wykonując transplantację włosów  pomożemy Ci odzyskać bujną fryzurę i cieszyć się naturalnie wyglądającymi efektami. Poświęć chwilę, aby poznać sześć głównych korzyści, jakie zapewniają przeszczepy włosów metodą FUE.

Przeszczep włosów metodą FUE polega na pobraniu pojedynczych mieszków włosowych, czyli tzw. graftów ze zdrowych części skóry głowy (najczęściej potylicy) i wszczepieniu ich do obszarów o przerzedzonych włosach. Poznaj jej główne zalety!

 1. Bez blizn

Zamiast usuwać duże pasma włosów, które pozostawiają blizny, wykonując przeszczep włosów w klinice L’experta osiągamy niesamowite rezultaty, dzięki pojedynczym pobieraniu grup mieszków włosowych za pomocą specjalnego narzędzia. Miejsca ekstrakcji metodą FUE są na tyle małe, że ewentualne blizny, jeśli pozostaną, są niewidoczne. Nie potrzebujesz szwów ani kleju chirurgicznego, ponieważ miejsca zamykają się i goją same w ciągu kilku dni od zabiegu.

 1. Brak bólu

W przypadku przeszczepów FUE ból jest niewielki. Lekarz przed zabiegiem znieczula miejscowo obszar dawczy i biorczy, dzięki czemu możesz czuć się komfortowo podczas przeprowadzanej procedury.

To starsza metoda FUT polegająca na pobraniu płata skóry z odpowiednią liczbą mieszków z tyłu głowy pacjenta, który następnie jest przeszczepiany w wybrane miejsce, jest traumatyzująca i bardziej bolesna.

Większość  pacjentów po transplantacji włosów metodą FUE stosuje wyłącznie leki przeciwbólowe dostępne bez recepty. Prawie wszyscy twierdzą że po 24 godzinach od zabiegu ból już nie występuje.

 1. Lepsze rezultaty i zdrowsze włosy

W przypadku FUE wskaźnik przeżycia przeszczepu wynoszą  90–95%  w porównaniu do 75% wskaźnika przeżycia, jaki zapewnia metoda „paskowa” FUT. Oznacza to, że dzięki FUE uzyskasz pełniejsze i bardziej gęste włosy. Poza tym mieszki włosowe pobierane z potylicy są odporne na łysienie androgenowe, możesz więc cieszyć się zdrowymi włosami i całkiem trwałymi efektami.

 1. Mniejsze ryzyko infekcji

Ogólnie rzecz biorąc, przeszczepy włosów są niezwykle bezpiecznymi procedurami. Jednak przy zastosowaniu metody „paskowej” możliwe jest rozwinięcie się infekcji pooperacyjnej w okolicy dawczej lub biorczej. Dzięki FUE ryzyko infekcji jest znacznie niższe w porównaniu z tradycyjnymi metodami leczenia.

 1. Zabieg jednego dnia

Przeszczep włosów metodą FUE może być przeprowadzony w naszym nowoczesnym gabinecie w warunkach ambulatoryjnych. A ponieważ jest to małoinwazyjna terapia, która nie wymaga znieczulenia ogólnego, po zakończeniu przeszczepu możesz wrócić do domu.

 1. Szybka rekonwalescencja

Dzięki małej inwazyjności przeszczepu włosów  FUE, rekonwalescencja trwa zaledwie ok. 2 tygodnie. W jej trakcie należy uważać na przeczepiony obszar i stosować się do zaleceń lekarza. W tym czasie należy ograniczyć wysiłek fizyczny. Nie można suszyć włosów i używać produktów do stylizacji fryzur,, a także nosić nakrycia głowy (oprócz otrzymanego w klinice). Należy przestrzegać specjalnej instrukcji pielęgnacji i mycia po zabiegu. Po tym czasie wszystko wróci do normy i będzie  można oczekiwać na pojawienia się pierwszych efektów, które nastąpią po upływie ok. 3 miesięcy.

 

Jeśli zastanawiasz się nad przeszczepem włosów,  umów się na wstępną konsultację  online w klinice L’experta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *