5 najlepszych zabiegów na cellulit.

L'experta

15 lipca, 2022
Blog
#dieta,#uroda,#wyszczuplanie
0 Comments
  1. Home
  2. /
  3. Archiwum
  4. /
  5. Blog
  6. /
  7. 5 najlepszych zabiegów na...

Udostępnij

Cellulit to powszechny problem większości kobiet! Nieestetyczne nierówności tkanki tłuszczowej można usunąć, zabiegi należy jednak odpowiednio dobrać do stopnia i rodzaju cellulitu. Dlatego najpierw zgłoś się na konsultację do naszych specjalistów. Nasi eksperci  przedstawiają najskuteczniejsze metody leczenia!

Cellulit może mieć różne podłoża. Głównym z nich są zaburzenia mikrokrążenia w skórze. Przez nie metabolizm komórkowy jest znacznie słabszy. W efekcie substancje przemiany materii, zamiast być eliminowane, zatrzymują się, w tkance tłuszczowej zaczynają pojawiać się mikrostany zapalne i obrzęki, a więc jej komórki powiększają się co jest widoczne zewnętrznie, jako pofałdowanie, czyli cellulit. Sytuację pogarszają zaburzenia hormonalne. Poza tym przyczyną problemu może być sam nadmiar tkanki tłuszczowej. Dodatkowo najnowsze badania pokazują, że jedną z przyczyn powstawania cellulitu jest odkładanie się w tkance w przestrzeni międzykomórkowej jonów żelaza, które przyśpieszają szkodliwy proces utleniania lipidów, a przez to obumierania komórek.

U różnych osób, nieco inne czynniki będę więc odpowiedzialne za powstawanie cellulitu. Ważna jest więc dokładna diagnoza! Poza tym każdy rodzaj cellulitu może mieć różne stadia rozwoju. Podstawową zasadą eliminacji jest jak najszybsze podjęcie leczenia!

Istnieje kilka kierunków leczenia cellulitu. Aby skutecznie się go pozbyć należy poprawić ukrwienie skóry, zmniejszyć ilość tkanki tłuszczowej, wyeliminować obrzęki, wyeliminować jony żelaza lub wyregulować hormonalnie organizm. Zwykle nie ma jednej drogi leczenia, a skuteczna terapia to połączenie kilku rodzajów zabiegów, działających na różne przyczyny. Oto 5 najlepszych zabiegów na cellulit, które wykorzystujemy w klinice L’experta w zależności od stopnia i rodzaju cellulitu!

Początkowe stadium cellitu:

1. Masaż podciśnieniowy Robolox  – to nowoczesna metoda wykorzystująca synergię trzech nowoczesnych technologii w jednym zabiegu – masaż podciśnieniowy, fale radiowe oraz zimny laser lipolityczny. Wspomaga eliminację obrzęków, pomaga on tkance tłuszczowej pozbyć się szkodliwych toksyn i wyrównać jej strukturę.

2. Karboksyterapia  – przywraca prawidłowe krążenie w tkance tłuszczowej. Metoda ta polega na precyzyjnym wprowadzaniu pod skórę odpowiedniego, certyfikowanego dwutlenku węgla (to bardzo ważne, aby był on bardzo dobrej jakości). W momencie iniekcji gaz rozchodzi się równomiernie pod skórą, rozszerza naczynia krwionośne, zwiększając miejscowo przepływ krwi i poprawiając odżywienie oraz dotlenienie tkanek. To stymuluje procesy regeneracyjne, w tym powstawanie nowych, drobnych naczynek. W efekcie skóra jest lepiej odżywiona oraz dotleniona i staje się gładsza.

Średniozaawansowany problem:

3. Mezoterapia Alidya – w przywracaniu prawidłowego funkcjonowania takce tłuszczowej sprawdza się również mezoterapia igłowa. To zabieg, który polega na wprowadzaniu za pomocą igły i strzykawki różnych substancji. Specjalistyczny preparat Alidya działa na poziomie molekularnym. Poprzez wyrównanie poziomów żelaza w tkance powoduje, że normalizuje się jej funkcjonowanie, co jest bardzo istotne z punktu widzenia eliminacji cellulitu. Co ważne preparat ten ma certyfikat CE, co oznacza, że musiał on zostać przebadany i dopuszczony do obiegu, właśnie jako substancja lecząca cellulit w ten sposób. Inne preparaty, które podaje się w mezoterapii działają niejako przy okazji, ten jest na niego sfokusowany. Procedura wygląda tak, że podaje się płyn, co 1-2 cm głęboko w tkankę tłuszczową. Zabiegi należy wykonać w serii 7-10 co tydzień

Zaawansowany cellulit:

4. Kwas l-polimlekowy Lanluma  – to nowoczesny, silny stymulator syntezy włókien kolagenu i elastyny, który dedykowany jest modelowaniu większych obszarów ciała takich jak np. uda czy pośladki. Bardzo ważnym wskazaniem dla Lanlumy jest korekta zaawansowanego cellulitu, jest to jedna z nielicznych metod, którą można stosować w takich przypadkach. Za jego pomocą w naturalny sposób można poprawiać kształt ciała. Zabieg wypełnia je, ujędrnia oraz poprawa jakość skóry. W ten sposób regenerujemy tkankę i jednocześnie kamuflujemy cellulit.

Gdy podłożem jest nagromadzenie tkanki tłuszczowej:

5. Ciepły laser  – ma działanie lipolityczne, czyli rozpuszczające tłuszcz, dzięki czemu pozwala eliminować cellulit u kobiet, które borykają się z jego nadmiarem zwłaszcza w obrębie ud  czy pośladków. Zabieg podgrzewa tkankę tłuszczową do temperatury 42-47 stopni C, nie podgrzewając przy tym prawie skóry. Jest to temperatura, która powoduje trwałe zniszczenie komórek tłuszczowych a przez to efekt wyszczuplenia, bez uszkodzenia skóry czy innych struktur tkankowych. Światło lasera doprowadza do uszkodzenia błon komórkowych adipocytów (komórek tłuszczowych), dzięki czemu zostaje z ich wnętrza uwolniony tłuszcz, który organizm może w łatwy sposób zmetabolizować.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *