BOSKA KLINIKA - Z NAMI BĘDZIESZ WYGLĄDAĆ I CZUĆ SIĘ NIEZIEMSKO!

Dolina łez

BOSKA KLINIKA - Z NAMI BĘDZIESZ WYGLĄDAĆ I CZUĆ SIĘ NIEZIEMSKO!

Dolina łez

Zapadnięcia pod oczami

W okolicy oczu pojawiają się nieestetyczne zmiany w postaci tzw. „doliny łez”. Tworzy się ona w wyniku powstawania ubytków tkanki tłuszczowej. Zapadnięcia pod oczami w postaci długiego i wąskiego zagłębienia zauważalnie postarzają twarz. „Dolina łez” powstaje niezależnie od wieku. Duży wpływ na ukazanie się jej ma kształt kości twarzoczaszki, grubość tkanki tłuszczowej na twarzy oraz tryb życia pacjenta.

Medycyna Estetyczna

Aby zlikwidować problem „doliny łez”, najlepiej zdecydować się na zabiegi regenerujące, czyli stymulujące odbudowę i pogrubienie tkanki w tym obszarze. Pozwalają one uzyskać naturalny efekt odmłodzenia na kilka lat i nie powodują skutków ubocznych takich jak nieestetyczne obrzęki. Należą do nich:

 • frakcyjna radiofrekwencja mikroigłowa– mechaniczno-termiczna stymulacja skóry do produkcji kolagenu; wywołuje kontrolowane poparzenia głębszych warstw skóry co skutkuje poprawą jej napięcia, elastyczności i gęstości; zabieg zagęszcza, pogrubia i uelastycznia skórę okolic oczu, która z czasem wypełnia niechcianą „dolinę łez”
 • laser frakcyjny ablacyjny– jego promieniowanie wnika w głąb skóry, powodując kontrolowane uszkodzenie jej struktury i stymulację produkcji nowego kolagenu; poprawia jakość skóry okolic oczu; silnie odmładza, wyrównuje koloryt i redukuje cienie pod oczami; pogrubiona skóra staje się bardziej napięta i redukuje widoczność „doliny łez”
 • biostymulator Ellansé (polikaprolakton)– to preparat, który uzupełnia utraconą objętość skóry, a w dłuższej perspektywie stymuluje ją do produkcji nowego kolagenu i elastyny; poprawia jakość skóry okolic oczu, pogrubia ją i ujędrnia niwelując przy tym „dolinę łez”
 • lipotransfer– zabieg wykorzystujący autologiczny preparat pacjenta (własny tłuszcz), bardzo bezpieczny, dający trwały efekt; w sposób naturalny uzupełni ubytki w tkankach okolic oczu, w tym „dolinę łez”
 • kwas hialuronowy– zabieg HA polega na wstrzyknięciu wypełniacza we właściwy obszar, po wcześniejszym miejscowym znieczuleniu; daje to czasowy (do 6 miesięcy) efekt wypełnienia „doliny łez”; w przypadku okolic oczu należy stosować go z dużą ostrożnością

 • Dla uzyskania najlepszego efektu zabiegi wykonujemy zazwyczaj w skojarzonej terapii: od 3 do 5 powtórzeń w około miesięcznych odstępach. Dokładny plan zabiegowy ustalany jest oczywiście indywidualnie dla każdego pacjenta. Najbardziej popularną metodą jest frakcyjna radiofrekwencja mikroigłowa. Zabiegi wykonane laserem frakcyjnym ablacyjnym są jej bardzo dobrym uzupełnieniem. Dzięki temu połączeniu uzyskujemy dodatkowy efekt odmłodzenia, rozjaśnienia i odświeżenia skóry pod oczami. Na pełne efekty terapii trzeba poczekać od pół roku do roku, tyle bowiem zajmuje naturalny proces regeneracji i odbudowy tkanek.

  Kosmetologia

  Zabiegi kosmetologiczne okolic oczu zalecamy wykonywać regularnie i w seriach, bo tylko wtedy przynoszą zadowalające rezultaty. Dzięki nim możemy dodatkowo pogrubić i ujędrnić skórę i zniwelować „dolinę łez”. W tym celu polecamy poniższe metody:

 • peelingi chemiczne– zalecamy zabiegi delikatnie złuszczające np. kwasem mlekowym lub laktobionowym, które złuszczą martwy naskórek, sprawią, że skóra okolic oczu będzie gładka, bardziej sprężysta; pobudzą one procesy regeneracyjne, rozjaśnią skórę, wyrównają koloryt i ułatwią penetrację aplikowanych składników aktywnych kamuflując zapadnięcia pod oczami
 • RF kontaktowa i masaż próżniowy (Robolex) – to połączenie dwóch metod w jednym zabiegu; podgrzewając skórę falą radiową do temperatury 40-45 stopni C pobudzamy ją do produkowania nowego kolagenu i elastyny; masaż podciśnieniowy powoduje stymulację krążenia krwi i limfy, ulepsza metabolizm tkanek, a przez to również zwiększa napięcie i elastyczność skóry okolic oczu i zmniejsza widoczność „doliny łez”
 • mezoterapia mikroigłowa (dermapen, nanopin, roller) – zabieg polegający na wykonywaniu niewielkich mechanicznych urazów skóry (mikronakłuwanie), które wymuszają na niej procesy gojenia, a przez to przebudowę i odnowę; skutkuje poprawą napięcia, elastyczności i kolorytu skóry okolic oczu oraz stopniową redukcją „doliny łez”
 • Efekty zabiegu

  Chcesz zobaczyć rezultaty zabiegu? Zobacz efekty