BOSKA KLINIKA - Z NAMI BĘDZIESZ WYGLĄDAĆ I CZUĆ SIĘ NIEZIEMSKO!

Usta

BOSKA KLINIKA - Z NAMI BĘDZIESZ WYGLĄDAĆ I CZUĆ SIĘ NIEZIEMSKO!

Usta

Usta zbyt małe, nieproporcjonalne, asymetryczne

Każda kobieta marzy o pięknych i pełnych ustach. Dodatkowo z wiekiem skóra okolicy warg wiotczeje, dając efekt zanikającej czerwieni ust, a one same tracą swoją objętość i nawilżenie. Celem dobrze wykonanego zabiegu modelowania ust powinno być nie tylko ich powiększenie, ale nadanie im odpowiednich proporcji, w stosunku do reszty twarzy i wyrównanie widocznej asymetrii.

Medycyna Estetyczna

Nasi specjaliści przed wykonaniem zabiegu modelowania ust kwasem hialuronowym dokonują kwalifikacji pacjenta, czyli sprawdzają, czy nie ma żadnych przeciwwskazań do jego realizacji (czy pacjent np. nie choruje na choroby autoimmunologiczne, które mogą być przyczyną późniejszej reakcji alergicznej na wypełniacz). Usta to układ przestrzenny i aby uzyskać jak najlepszy efekt, twarz przed zabiegiem jest dokładnie oglądana zarówno z przodu jak i z profilu.

W L'experta do modelowania ust stosujemy:

 • kwas hialuronowy – najlepszej jakości o średniej gęstości; wykonanie zabiegu HA wymaga kilku wkłuć, dlatego miejscowe znieczulenie jest konieczne; kwas hialuronowy wstrzykiwany jest za pomocą cienkiej igły w głąb warg, dzięki czemu możemy z dużą precyzją dokonać poprawy ich kształtu; jest wypełniaczem czasowym, co oznacza, że po pewnym czasie (w przypadku ust do 6 miesięcy) całkowicie się wchłania, dzięki temu mamy pewność, że zabieg jest odwracalny i w każdym momencie będziemy mogli go powtórzyć, dostosowując upragniony efekt do aktualnego układu warg; choć zabieg powiększania ust jest mało skomplikowany, to wymaga on wielkiej precyzji; tylko wówczas uda nam się uniknąć przesadnego, karykaturalnego wyglądu, a uzyskany efekt będzie naturalny; poza tym nie wystarczy jedynie sprawnie wstrzyknąć kwas hialuronowy w czerwień wargową; należy również umiejętnie go rozprowadzić, tak aby wargi były równomiernie i odpowiednio proporcjonalnie powiększone, o czym zawsze pamiętają nasi specjaliści; przez około tydzień po zabiegu usta są nieco obrzęknięte i wyglądają na większe, a końcowy efekt kształtuje się do dwóch tygodni

  W ramach zabiegu modelowania ust możemy:

  •  powiększyć usta
  •  wyrównać asymetrię
  •  wywinąć usta
  •  odtworzyć granicę pomiędzy czerwienią a skórą
  •  przywrócić odpowiednie proporcje wargom
  •  unieść kąciki ust

  Pamiętajmy, że z małych i wąskich warg nigdy nie zrobimy dużych i wydatnych ust, które nie będą wyglądać karykaturalnie. Wyznajemy zasadę, że lepiej podczas pierwszego zabiegu wstrzyknąć mniej kwasu hialuronowego i w razie potrzeby za parę dni dodać wypełniacz, niż przesadzić i zyskać nienaturalny wygląd.

Kilka ostrzeżeń

Modelowanie ust można również wykonać biostymulatorami oraz własną tkanką tłuszczową. Jednak przy zastosowaniu biostymulatora nie ma możliwości cofnięcia efektu wypełnienia, zaś w przypadku wstrzykiwania własnej tkanki tłuszczowej nie mamy pewności, w jakim stopniu wchłonie się ona i ułoży pod skórą (trudno jest uzyskać precyzyjny i idealny efekt estetyczny), dlatego w L'experta powyższe metody stosujemy dosyć rzadko, w szczególnych przypadkach i u świadomych pacjentów. Bardzo ważna jest również odpowiednia jakość kwasu hialuronowego, jakim wykonywany jest zabieg. Od tego, czy preparat ma odpowiednie certyfikaty i pochodzi ze sprawdzonego źródła, zależy zdrowie i bezpieczeństwo pacjentów. Powikłania, z którymi coraz częściej przychodzą do nas z innych miejsc pacjentki z prośbą o pomoc (takie jak reakcje alergiczne czy stany zapalne) są spowodowane najczęściej złej jakości preparatem, nieprawidłowo zakwalifikowanym pacjentem do zabiegu i brakiem umiejętności wykonania usługi.

Efekty zabiegu

Chcesz zobaczyć rezultaty zabiegu? Zobacz efekty

Zobacz jak wygląda zabieg modelowania ust