BOSKA KLINIKA - Z NAMI BĘDZIESZ WYGLĄDAĆ I CZUĆ SIĘ NIEZIEMSKO!

Obrzęki, worki pod oczami

BOSKA KLINIKA - Z NAMI BĘDZIESZ WYGLĄDAĆ I CZUĆ SIĘ NIEZIEMSKO!

Obrzęki, worki pod oczami

 1. Home
 2. /
 3. Twój problem
 4. /
 5. Problemy okolic oczu
 6. /
 7. Obrzęki, worki pod oczami

Obrzęki powieki dolnej

Obrzęki powieki dolnej najczęściej wywoływane są niewielkimi zastojami limfy, które zazwyczaj powstają w nocy, kiedy śpimy w pozycji horyzontalnej. Skurcze mięśni mimicznych są wówczas znacznie ograniczone i limfa przenika do tkanek. W ten sposób powstaje obrzęk widoczny jako nieestetyczne tzw. „worki pod oczami”.

Medycyna Estetyczna

W L'experta wykorzystujemy do tego zaawansowane metody:

 • frakcyjna radiofrekwencja mikroigłowa– mechaniczno-termiczna stymulacja skóry do produkcji nowego kolagenu; wywołuje kontrolowane poparzenia głębszych warstw skóry co skutkuje poprawą jej napięcia, elastyczności i gęstości; zabieg zagęszcza, pogrubia i uelastycznia skórę okolic oczu, poprawia jej ukrwienie czym wpływa na zmniejszenie „worków pod oczami”
 • laser frakcyjny ablacyjny– jego promieniowanie wnika w głąb skóry, powodując kontrolowane uszkodzenie jej struktury i stymulację produkcji nowego kolagenu; poprawia ukrwienie i jakość skóry okolic oczu redukując przy tym obrzęki
 • mezoterapia igłowa– polega na wstrzykiwaniu punktowo w skórę okolic oczu niewielkich ilości substancji terapeutycznych za pomocą igły; takie działania poprawiają mikrokrążenie i elastyczność skóry, zmniejszając tendencje do gromadzenia się płynów widocznych jako tzw. „worki pod oczami”
 • osocze bogatopłytkowe– mezoterapia osoczem silnie stymuluje procesy regeneracyjne skóry, czym wpływa na poprawę jej napięcia i jędrności; usprawnia mikrokrążenie i zwiększa elastyczność skóry, zmniejsza tendencje do gromadzenia się płynów widocznych jako tzw. „worki pod oczami”
 • Kosmetologia

  Aby zniwelować obrzęki pod oczami warto również regularnie poddawać się zabiegom kosmetologicznym, które usprawnią krążenie tych okolic. Należą do nich:

 • RF kontaktowa i masaż próżniowy (Robolex) – to połączenie dwóch metod w jednym zabiegu; podgrzewając skórę falą radiową do temperatury 40-45 stopni C pobudzamy ją do produkowania nowego kolagenu i elastyny; masaż podciśnieniowy usprawnia krążenie krwi i limfy, ulepsza metabolizm tkanek, a przez to zwiększa napięcie i elastyczność skóry oraz zmniejsza obrzęki w okolicach oczu
 • mezoterapia mikroigłowa ( dermapen, nanopin, roller) – zabieg polegający na wykonywaniu niewielkich mechanicznych urazów skóry (mikronakłuwanie), które wymuszają na niej procesy gojenia, a przez to przebudowę i odnowę; skutkuje poprawą napięcia, elastyczności i kolorytu skóry okolic oczu, poprawą mikrokrążenia i zmniejszeniem tzw. „worków pod oczami”
 • karboksyterapia – zabieg, który polega na podawaniu dwutlenku węgla bezpośrednio pod skórę drogą iniekcji; pobudza ukrwienie tkanek i stymuluje ich regenerację; z jego pomocą można poprawić wygląd skóry okolic oczu i zredukować postarzające obrzęki
 • masaż twarzy / drenaż limfatyczny – polega on na rytmicznym wykonywaniu przez kosmetologa określonych ruchów w określonym tempie i z odpowiednią siłą, zgodnie z przebiegiem mięśni, naczyń limfatycznych i krwionośnych; poprawia krążenie krwi i limfy, dzięki czemu skóra jest lepiej dotleniona i odżywiona, a co za tym idzie bardziej jędrna i elastyczna; niweluje również obrzęki, objawy zmęczenia i tzw. „worki pod oczami”
 • Efekty zabiegu

  Chcesz zobaczyć rezultaty zabiegu? Zobacz efekty