Trening w gabinecie kosmetologicznym. Czy można wzmocnić i wyrzeźbić mięśnie za pomocą zabiegów?

L'experta

15 kwietnia, 2022
Blog
#dieta,#uroda,wyszuplanie
0 Comments
  1. Home
  2. /
  3. Archiwum
  4. /
  5. Blog
  6. /
  7. Trening w gabinecie kosmetologicznym....

Udostępnij

Aby uzyskać piękną sylwetkę nie wystarczy jedynie schudnąć. Nieodzownymi elementami są również jędrna skóra, odpowiednie proporcje ciała, a wisienkę na torcie stanowią mocne i wyrzeźbione mięśnie. O ile na pierwsze komponenty istniały różne metody medycyny estetycznej, kosmetologii, a nawet chirurgii plastycznej, o tyle o zwartych i zarysowanych mięśniach można było do niedawna jedynie pomarzyć bez intensywnego treningu. Teraz jednak to się zmieniło! Nowością i wielkim hitem jest technologia EMFIT.

EMFIT (ang. Electromagnetic Muscle Stimulation with Focused Intense Technology) to elektromagnetyczna stymulacja mięśni technologią o skupionej i wysokiej intensywności. Pole elektromagnetyczne było wcześniej już wykorzystywane w różnych zabiegach medycznych np. fizjoterapeutycznych, ale do modelowania sylwetki weszło szturmem dopiero w ubiegłym roku.

Jak działa EMFIT?
To nowa innowacyjna technologia, która w bezinwazyjny sposób wpływa na strukturę mięśni! Jak to się dzieje? Do ciała przykładamy specjalne pady, które wysyłają w głąb obszaru poddawanego zabiegowi falę elektromagnetyczną. Oddziałuje ona na tkankę mięśniową, powodując jej skurcze. Co ważne są to maksymalnie efektywne i intensywne skurcze, jakie bardzo trudno osiągnąć w trakcie tradycyjnego treningu np. na siłowni. Dla zobrazowania możemy powiedzieć, że w trakcie 30 minutowego zabiegu urządzenie napina mięśnie w skali porównywalnej np. do, aż 20 tys. brzuszków lub przysiadów, w zależności od tego, na którą partię ciała wykonujemy zabieg. Nikt samodzielnie nie osiągnie takich efektów. W ten sposób zabieg bardzo efektywnie wpływa na rozrost włókien mięśniowych. Mówiąc wprost ćwiczy je, ale bez jakiegokolwiek udziału samego pacjenta.

Po co wzmacniać mięśnie?
Mięśnie zwykle były ostatnim komponentem walki o ładną sylwetkę. Pacjenci zwykle skupiali się na ilości tkanki tłuszczowej i wyglądzie skóry. Tymczasem, nawet jeśli na ciele znajduje się niewiele tkanki tłuszczowej, a skóra jest w miarę jędrna, figura nadal może być nie, aż tak atrakcyjna, jak życzyłoby sobie wiele osób. Zapadnięte pośladki, niekształtne uda i obłe boczki brzucha nie przypominają zdrowej, atletycznej sylwetki i są zmorą często nawet 25 letnich osób, zarówno kobiet i mężczyzn. Często nawet tych szczupłych. Jest to związane z naszym trybem życia, małą ilością ruchu, prowadzącą do wiotkości całek tkanki. Stosując EMFIT możemy w łatwy sposób skorygować wiotkość mięśni w krótkim czasie. Gdy problemem dodatkowo jest nadmiar skóry i tkanki tłuszczowej, musimy zadziałać też na nie . W obu przypadkach to czego brakuje to mięśnie!
 EMFIT to znakomita metoda modelowania ciała. Jest wskazana dla osób, które nie tylko marzą o tzw. „kaloryferze” czy „sześciopaku”, ale także dla tych, które po prostu pragną mieć ładniejszą sylwetkę, sztywniejszą podbudowę dla skóry, dla tych co nie lubią siłowni, ale chcieli by mieć jędrne ciało.
 
  • Mocniejsze mięśnie to też większa potrzeba na zapotrzebowanie energetyczne, dlatego metoda pośrednio jednocześnie redukuje tkankę tłuszczową.
  • Poza tym dobrze zbudowane mięśnie sprawiają, że figura staje się zwarta, dlatego, że podtrzymują i formują one rozłożone na nich tkankę tłuszczową i skórę. Skóra na nich jest lepiej napięta, a tkanka tłuszczowa rozkłada się bardziej estetycznie, jest uniesiona i przybiera ładniejszy kształt.
  • Same zyskując odpowiednią masę, wypełniają ciało kształtując je w upragnioną - wysmukloną, ale zarazem wyrzeźbioną figurę.
Można, więc powiedzieć, że jest to metoda 4 w 1, która nie tylko wzmacnia mięśnie, ale również wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej, modeluje ciało, poprawiając jego kształt i pośrednio napina skórę! Choć trzeba wyraźnie powiedzieć, że te trzy dodatkowe zalety są „przy okazji”, jako naturalna wynikowa silniejszych i lepiej zbudowanych mięśni.

Jak wygląda zabieg?
Pacjent ma mocowane za pomocą pasów jedną lub dwie tarcze na danej części ciała. Zabieg możemy wykonywać na brzuch, boczki, pośladki, uda, ramiona, łydki. W zależności od strony aktywuje całą gamę mięśni znajdujących się w polu oddziaływania urządzenia. Sam zabieg nie jest bolesny, ale powoduje specyficzne uczucie napięcia. Zwiększa metabolizm, nie tylko w trakcie zabiegu, więc można po nim mieć zakwasy.
Kiedy pojawiają się efekty?
EMFIT podobnie jak tradycyjne treningi daje uprawnione efekty, tylko pod warunkiem regularnych powtórzeń. Mięśnie potrzebują odpowiednio częstej stymulacji, aby stać się mocne. Należy wiec zrobić serię minimum ok. 6 zabiegów wykonywanych dwa razy w tygodniu. Efekty pojawiają się szybciej niż po siłowni!

Dla kogo?
EMFIT jest dla każdego. Szczególnie dla osób, które nie potrafią zmotywować się do ćwiczeń i nie lubią wysiłku fizycznego. Ale nie tylko! Rekomendowane jest w przypadku osób, które pracują nad swoją sylwetką, ale nie są zadowolone z efektów lub chcą osiągnąć jeszcze lepsze wyniki. W grupie odbiorców są osoby, których mięśnie straciły swoją jakość po ciąży lub w wyniku starzenia. Ale na EMFIT przychodzą tez osoby regularnie uprawiające sport, jako wspomaganie ćwiczenia mięśni.

To nieinwazyjny i prosty sposób na wyrzeźbienie mięśni, lifting ciała i wysmuklenie sylwetki. Najlepsze efekty daje w połączeniu z innymi metodami np. ciepłym laserem, który niweluje tkankę tłuszczową oraz Robolexem, który poprawia jakość skóry i niweluje cellulit. Co ważne zabieg poprawia mocno krążenie krwi, przez co wpływa pozytywnie na cały organizm.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *