Jesienią i zimą postaw na laser frakcyjny

Kamila

  1. Home
  2. /
  3. Archiwum
  4. /
  5. Blog
  6. /
  7. Jesienią i zimą postaw...

Udostępnij

Jesień to czas na bardziej inwazyjne zabiegi medycyny estetycznej! Mniejsze oddziaływanie promieniowania słonecznego sprzyja zastosowaniu mocniejszych metod. Jedną z idealnych zabiegów jest ablacyjny laser frakcyjny. Lekarze i pacjenci doceniają jego wyjątkową skuteczność oraz szerokie zastosowanie.
Dlaczego on?
Stosowanie ablacyjnego lasera frakcyjnego wiąże się z wyjątkowo dużą ilością pozytywnych efektów. Wyrównanie kolorytu skóry, mocne jej odświeżenie, odmłodzenie, wygładzenie, wyrównanie drobnych zmarszczek, poprawienie gęstości, uniesienie skóry, usunięcie poszerzonych porów oraz blizn – to tylko niektóre dobrodziejstwa tej metody. Już po wykonaniu pierwszego zabiegu można osiągnąć zadowalający efekt. Jest to jedna z tych metod, która pozwala zadbać o kilka aspektów za jednym razem. Jednak należy pamiętać, że po jego zastosowaniu trzeba przejść kilkudniową rekonwalescencję, w trakcie której skóra  powinna się wygoić.
Działanie
Sposób oddziaływania ablacyjnego lasera frakcyjnego na skórę jest dwojaki. Powoduje mocne podgrzanie tkanki oraz jej punktowe odparowanie, dlatego po zabiegu skóra jest złuszczona i poparzona, co zmusza ją do silnej regeneracji. To najsilniejszy z zabiegów odmładzających, dlatego by był skuteczny i bezpieczny należy wykorzystywać certyfikowany sprzęt wysokiej jakości oraz zastosować parametry odpowiednie dla danego pacjenta. Mogą się one zmieniać ze względu na wiek, nasilenie czy rodzaj problemu. Po wykonaniu tego zabiegu pacjent powinien zostać w domu przez ok. 5 dni, bezwzględnie dostosować się do zadanych wskazań lekarza, dbać o pielęgnację skóry i antyseptykę oraz nie wystawiać się na promieniowanie słoneczne.
Jak i kiedy
Częstotliwość oraz ilość zabiegów ustalana jest w trakcie indywidualnych konsultacji i uzależniona jest od nasilenia problemu, oczekiwanego efektu oraz długości możliwej rekonwalescencji. U osób młodych zazwyczaj zabiegi wykonywane są pojedynczo, zaś u starszych w serii 2-3. Przykładowo, by odświeżyć skórę wystarczający jest już jeden zabieg wykonywany na delikatnych parametrach, nie częściej niż raz do roku. Przy mocniej zarysowanych zmarszczkach oraz postępującym wiotczeniu skóry, potrzebne są silniejsze parametry i czasem dwa czy trzy zabiegi w odstępie około jednego miesiąca (ponieważ regeneracja komórek trwa ok. 28 dni). Rozszerzone pory czy blizny wymagają indywidualnie dobranej liczby zabiegów, która jest adekwatna do nasilenia problemu. Uzyskane efekty widać najpełniej po najwcześniej 3 miesiącach, jednak są one często aż spektakularne. Zabiegi laserem ablacyjnym frakcyjnym sprawdzają się świetnie także na osobach 60+, które nigdy wcześniej nie korzystały z dobrodziejstw medycyny estetycznej. Poniżej zdjęcia „przed i po” naszej pacjentki, która zmagała się z wiotką, opadającą skórą, nierównym kolorytem, przebarwieniami oraz zmarszczkami. W tym przypadku rewelacyjne efekty były widoczne już po półtora miesiąca!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *