Dlaczego leczenie rozstępów w klinice L’experta jest najskuteczniejsze

Kamila

20 lutego, 2019
Blog
#uroda
0 Comments
  1. Home
  2. /
  3. Archiwum
  4. /
  5. Blog
  6. /
  7. Dlaczego leczenie rozstępów w...

Udostępnij

Frakcyjna radiofrekwencji mikroigłowa pozwala pozbyć się nawet stu procent rozstępów zanikowych, co jest nieosiągalne za pomocą innych metod. Trzeba jednak wiedzieć, że skuteczność tej terapii to tak naprawdę umiejętne wykorzystanie możliwości tej technologii.

Dr Marek Wasiluk, odkrywca metody, podkreśla, że nawet posiadanie dobrego urządzenia nie wystarczy, aby za jego pomocą skutecznie leczyć. Trzeba jeszcze wiedzieć jak umiejętnie wykorzystać frakcyjną rf miktoiłgową.
Frakcyjna radiofrekwecja mikroigłowa jest dostępna na polskim rynku od około siedmiu lat. Głowica urządzenia wyposażona jest w kilkadziesiąt mikroigieł, które podczas zabiegu wbijane są w skórę na określoną przez lekarza głębokość (do 3,5 mm), a następnie płynie po nich w głąb tkanki prąd zmienny, który podgrzewa wewnętrzne struktury skóry. Takie termiczne działanie powoduje obkurczenie włókien kolagenu oraz stymulację do jego produkcji i produkcji elastyny. Urządzenie działa więc ujędrniająco, a przez to odmładzająco. Tak też na początku frakcyjna rf mikroigłowa była promowana przez producentów, jako narzędzie do liftingu twarzy i ciała. Jednak jak się niedługo potem okazało jest też bardzo dobrym zabiegiem usuwającym rozstępy, a to za sprawą naszego eksperta, założyciela Triclinium – dr. Marka Wasiluka.
Głównym powodem zakupu przez niego frakcyjnej rf mikroiłowej do Triclinium, były jego osobiste przemyślenia dotyczące jej przewidywanej skuteczności w walce z rozstępami. Wiedział, że na stare rozstępy ciężko znaleźć skuteczną metodę, więc nie miał stu procent pewności, że to zadziała, ale na podstawie własnej wiedzy i doświadczenia oraz po dokładnej analizie technologii sprzętu uznał, że jest pewnym novum na rynku technologii medycznych, które może spełniać warunki potrzebne do leczenia tego problemu estetycznego. Ocenę tego urządzenie dr. Markowi Wasilukowi ułatwiał na pewno fakt, że oprócz tego, ze jest specjalistą medycyny estetycznej, zajmuje się również przeprowadzaniem na całym świecie badań klinicznych, które dopuszczają do obrotu m.in. sprzęt medyczny. Zna więc ten temat od podszewki.
Parametry do zabiegów usuwania rozstępów za pomocą frakcyjnej rf mikroigłowej dr Marek Wasiluk opracował zupełnie sam. Po kilku miesiącach praktyki okazało się, że terapia przynosi bardzo dobre efekty i jest pierwszą skuteczną metodą usuwania rozstępów, także tych w zaawansowanym stadium.
Metoda jest tak skuteczna, ponieważ pozwala mocno podgrzać tkankę dokładnie tam gdzie jest umiejscowiony problem. Rozstępy to ubytki w skórze, które powstają w wyniku zerwania włókien kolagenu i elastyny. Braki te, bez względu na to, czy są bardziej czy mniej rozległe, zawsze są umiejscowione głęboko w skórze. To właśnie głębokość stanowiła główny problem w usuwaniu rozstępów, z którym poradziła sobie frakcyjna rf mikroigłowa (pozwala wniknąć w tkankę bardzo głęboko, bo aż do 3,5 mm). Poza tym dotychczas stosowane metody, termiczne silnie przegrzewały skórę na zewnątrz. Ponieważ rozstępy są umiejscowione bardzo głęboko, to ogrzanie ich za pomocą tradycyjnych zabiegów jest zbyt słabe, żeby dać jakiekolwiek efekty. Frakcyjna rf mikroigłowa omija ten problem, dzięki czemu można sobie pozwolić na silniejsze, a co za tym idzie bardziej skuteczne działanie wewnątrz skóry.
W kolejnych latach nasz ekspert pracował nad ulepszaniem jej działania. Sukces terapii szybko dostrzeżono i producenci zaczęli promować urządzenie, jako metodę do walki z rozstępami, a gabinety medycyny estetycznej stosować do leczenia tego problemu u swoich pacjentów. Po siedmiu latach okazuje się jednak, że nie zawsze metoda w innych gabinetach jest tak skuteczna jak powinna. Nas to natomiast nie dziwi! Trzeba bowiem wiedzieć, że skuteczność leczenia rozstępów za pomocą frakcyjnej rf mikroigłowej to tak naprawdę umiejętne wykorzystanie możliwości tej technologii i doświadczenie. Posiadanie dobrego urządzenia nie wystarczy, aby za jego pomocą leczyć rozstępy. Trzeba jeszcze wiedzieć jak to robić!
Jak podkreśla dr Marek Wasiluk, odkrywca metody, to czy zabieg będzie skuteczny, zależy od posiadania urządzenia frakcyjnej rf mikroigłowej wysokiej jakości oraz odpowiedniego dobrania parametrów (zarówno temperatury jak i głębokości) do stopnia problemu, z jakim mamy do czynienia.
Na rynku obecne są niemalże wyłącznie urządzenia produkcji chińskiej i koreańskiej. Nie ma odpowiedników amerykańskich czy europejskich producentów. Azjatycki rynek (szczególnie chiński) nowoczesnych technologii (w tym urządzeń na eksport) nie jest obwarowany praktycznie żadnymi regulacjami jakościowymi. W związku z tym producenci nie przeprowadzają żadnych badań, a po prostu produkują sprzęt. Oznacza to, że urządzenia frakcyjnej rf mikroigłowej są bardzo różnorodne, jedne lepsze, inne gorsze dlatego nie wszystkie nadają się do usuwania rozstępów. Z naszych obserwacji wynika, że ok. 90 procent urządzeń dostępnych na rynku, tak naprawdę nie jest przeznaczonych do terapii rozstępów. W związku z czym nie działają na nie w ogóle, bądź działają słabo. Trzeba znać się na tego typu technologi i wiedzieć na co zwracać uwagę, aby wybrać odpowiednie urządzenie. Dr Marek Wasiluk przetestował kilka modeli frakcyjnej rf mikroigłowej i wybrał tę najlepszą i najbardziej optymalną technologicznie do usuwania rozstępów. Dzięki temu dysponujemy w  naszej klinice sprzętem najlepszym do usuwania rozstępów.  Ale to nie wszystko.
Aby skutecznie leczyć za jej pomocą rozstępy (a szczególnie te bardziej rozległe, utrwalone) terapia musi być bardzo wyspecjalizowana, czyli parametry urządzenia dobrane bardzo konkretnie do pacjenta, jego rozstępów i uwarunkowań organizmu. Tego nie da się wyczytać z instrukcji obsługi urządzenia. To procedury, które opracowaliśmy sami na podstawie wiedzy i doświadczenia naszego eksperta i wieloletnich obserwacji skutków terapii u naszych pacjentek.
Żaden producent i dystrybutor sprzętu nie przygotuje protokołów zabiegowych nadających się do skutecznego usuwania rozstępów, bo nie mają takiej wiedzy i działają zachowawczo. W efekcie pewna liczba gabinetów ma urządzenie do frakcyjnej rf mikroigłowej, ale nie wie, jak z niego korzystać, by osiągnąć dobre rezultaty.
Sam zabieg jest dosyć bolesny, dlatego trzeba go wykonywać ze znieczuleniem miejscowym. Faktem jest, że frakcyjna rf mikroigłowa to nic innego, jak miejscowe i celowe poparzenie głębokich warstw skóry. Zabieg jest więc inwazyjny, ale także bezpieczny. Jest on wykonywany pod ścisłą kontrolą. Pacjent, który mu się poddaje, jest nieporównywalnie mniej narażony na powikłania, niż po zabiegach laserem frakcyjnym lub głębokimi peelingami medycznymi. Efekty terapii widać już kilka tygodni po pierwszym zabiegu, choć zwykle trzeba go powtórzyć kilka razy. Ostateczna liczba cykli jest uzależniona od typu i rozległości rozstępów oraz zdolności regeneracyjnych organizmu. Może ustalić to jedynie lekarz na konsultacji. Zabiegi są wykonywane w odstępach 6 – 8 tygodni. Ostateczne efekty widać dopiero po kilku miesiącach po ostatnim zabiegu. Tyle trwa proces odbudowy kolagenu w skórze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *