Jak zachować młody wygląd jak najdłużej?

Kamila

11 września, 2019
Blog
#lifestyle,#uroda
0 Comments
  1. Home
  2. /
  3. Archiwum
  4. /
  5. Blog
  6. /
  7. Jak zachować młody wygląd...

Udostępnij

Proces starzenia należy traktować jak chorobę przewlekłą. Aby mu zapobiegać i utrzymywać pod kontrolą, należy go stale i regularnie leczyć. Nie czekajmy więc z profilaktyką anti-aging i terapią odmładzającą do 50 roku życia, tylko działajmy wcześniej i regularnie. Najlepszym sposobem, żeby zachować młody wygląd jak najdłużej jest więc dbanie o niego  jeszcze wtedy, gdy jesteśmy młodzi.
Zabiegi prewencyjne można wykonywać już od 20 roku życia. Metody takie jak mezoterapia osoczem bogatołytkowym wspaniale odżywia skórę, regularnie wykonywane peelingi sprawiają, że proces wymiany komórkowej szybciej w niej następuje, a np. botox uniemożliwia zagniatanie tkanki, przez co nie powstają zmarszczki mimiczne. W ten sposób opóźniamy starzenie. Ponadto pamiętajmy o odpowiednio zbilansowanej diecie, która będzie dostarczała całemu organizmowi i skórze niezbędnych składników odżywczych. Dzięki temu zadbamy o odpowiednią jakość endogennego kolagenu, dzięki któremu skóra jest mocna i mniej narażona na degradację. Dbajmy też o tak ważną ochronę przed promieniowaniem UV, które bardzo mocno przyśpiesza proces starzenia. Wysypiajmy się i unikajmy stresu.
Zabiegi odmładzające wprowadzajmy już od momentu, gdy oznaki procesu starzenia stają się widoczne (zazwyczaj koło 30 roku życia). W ten sposób możemy im najlepiej i najłatwiej przeciwdziałać, bazując na metodach regenerujących, a nie sztucznie kamuflujących. Dzięki takim zabiegom pobudzamy komórki do produkcji kolagenu. W ten sposób realnie likwidujemy powstałe zmarszczki i opadnięcia, poprzez odtwarzanie naturalnych struktur tkanki, a przy tym opóźniamy proces starzenia, (którego przecież jako takiego nie możemy na stałe zatrzymać), zapobiegając powstawaniu nowych zmian. Metod regenerujących jest bardzo wiele np. ablacyjny laser frakcyjny, radiofrekwencja mikroigłowa, HIFU, biostymulatory takie jak Ellanse, czy Sculptra.
Zabiegi odmładzające na bazie sztucznych wypełniaczy powinny być zarezerwowane tylko dla osób starszych (po 50/60 rż) z bardzo mocnymi ubytkami, których nie da się już naturalnie odtworzyć. Kwas hialuronowy wstrzykiwany w młodą skórę nie tylko jedynie czasowo ją kamufluje, ale co gorsze może powodować efekt sztuczności. Może dojść do nieestetycznego przemieszczania się preparatu, które objawia się jako widoczne wałeczki i zgrubienia. HA powoduje również powikłania w postaci stanów alergicznych, ropni, a nawet martwicy skóry. Poza tym naciąga skórę i gdy po kilku miesiącach się wchłonie, efekty mogą być jeszcze gorsze.

Kaliber i rodzaj zabiegów odmładzających powinien więc być zależny m.in. od wieku i stopnia zmian spowodowanych starzeniem. W naszej klinice konstruujemy terapie odmładzające stricte dostosowane danego pacjenta. Planujemy je w wieloletniej perspektywie, po to, aby w pierwszym kroku odmłodzić twarz, a potem regularnie utrzymywać efekty.

Pamiętajmy, że z odmładzaniem rzecz ma się podobnie jak z siłownią – wszystko zależy od tego, jak wyglądamy w początkowym etapie, poza tym nikt w ciągu tygodnia nie zbuduje satysfakcjonujących efektów, trzeba więc być systematycznym i jeśli już osiągniemy swój cel musimy go stale podtrzymywać, aby z czasem nie zanikł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *