Biust po karmieniu – jak poprawić jego kondycję?

Kamila

8 lipca, 2019
Blog
0 Comments
 1. Home
 2. /
 3. Archiwum
 4. /
 5. Blog
 6. /
 7. Biust po karmieniu –...

Udostępnij

Na stan biustu po okresie laktacji wpływ ma nie tylko jego powiększanie się, ale i wzrost jego ciężaru, który jest znacznie większy, gdy piersi są wypełnione pokarmem (mleko matki jest znacznie cięższe niż sama tkanka gruczołu piersiowego o tej samej objętości).

Po okresie karmienia piersi w naturalny sposób nieco zmniejszą się i stają się lżejsze. Niestety, skóra na nich może stać się wiotka przez to, że nie są one już wypełnione mlekiem, a ona sama nie obkurcza się, aż do takiego stopnia jak przed ciążą. Biust staje się więc bardziej płaski i nieco pomarszczony. Poza tym może opadać, dlatego, że przez kilka miesięcy pod wpływem ciężkości był naciągany w dół. Skala obu problemów jest uzależniona od indywidualnych predyspozycji każdej kobiety, tego jak długo karmiła i jak bardzo jej piersi zmieniały swoje objętość przed i po okresie laktacji.
Unoszenie biustu
Aby unieść biust najlepiej jest go wypełnić. Dzięki temu również poprawi swój kształt. Najbardziej popularną metodą jest operacyjne wprowadzenie implantów, ale ten problem można również zniwelować za pomocą zabiegów medycyny estetycznej, które są znacznie mniej inwazyjne:

 • najczęściej w tym celu przeprowadza się lipotransfer, czyli przeszczep własnego tłuszczu pacjentki. Jest to bardzo dobra metoda, jeżeli opadnięcie i wiotkość piersi są umiarkowanie;
 • drugim rodzajem zabiegu, który można próbować zastosować na opadający biust są nici liftingujące. Trzeba jednak zastosować ich dość dużo i pamiętać, że nie dadzą one spektakularnych efektów przy mocno naciągniętych piersiach;
 • warto również stosować technikę łączoną, czyli najpierw wykonać lipotransfer, a potem wprowadzić nici liftingujące. Im drobniejszy biust, tym lepszy będzie efekt.
 • Ujędrnienie skóry piersi
  Zabiegami polecanymi na samo ujędrnienie skóry na piersiach, która po karmieniu jest bardziej wiotka  najlepszą terapią jest połączenie dwóch zabiegów: radiofrekwencji mikroigłowej i HIFU. Oba zabiegi działają stymulując tkankę do naturalnej odnowy. Skracają istniejące włókna kolagenu i elastyny oraz rozpoczynają proces tworzenia się nowych. W ten sposób skora pogrubia się, napina i staje się bardziej jędrna. Jeśli dodatkowa na piersiach pojawiły się rozstępy radiofrekwencja mikroigłowa pozwoli je zniwelować. Dla dobrych efektów należy wykonać serię kilku zabiegów. To lekarz powinien dobrać ich ilość i częstotliwość do indywidualnie do skali problemu pacjentki.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *