Bezpieczny manicure i pedicure w klinice L’experta

Kamila

17 lipca, 2020
Blog
#uroda,#zdrowie
0 Comments
  1. Home
  2. /
  3. Archiwum
  4. /
  5. Blog
  6. /
  7. Bezpieczny manicure i pedicure...

Udostępnij

Zadbane, pięknie umalowane i ozdobione paznokcie są wizytówką każdej dbającej o siebie kobiety. W dzisiejszych czasach usługi manicurzystki są dosłownie na wyciągnięcie ręki, a większość Pań ma te wizyty na stałe wpisane do kalendarza. Jednak nawet tak pozornie niewinne zabiegi nie zawsze są w pełni bezpieczne. Nasi specjaliści zdają sobie z tego sprawę, dlatego w klinice L'experta można skorzystać z profesjonalnych usług pielęgnacji paznokci, spełniających najwyższe standardy bezpieczeństwa.
Najnowsze techniki i dostępne na rynku produkty pozwalają wykonać efektowny manicure i pedicure. Bardzo ważna jest dokładna praca samej stylistki oraz jej zdolności plastyczne oraz manualne, dzięki którym pięknymi efektami można cieszyć się nawet do 3 tygodni. Jednak wybierając miejsce, gdzie chcemy wykonać tego typu usługę, należy zwrócić uwagę na aspekt bezpieczeństwa.
Uważaj!
Udając się do manicurzystki należy wiedzieć jakie ryzyko niesie ze sobą wykonywanie takich zabiegów. Niestety, lekceważąc środki ostrożności możemy narazić się na różnorodne zakażenia – od uciążliwych, lecz niegroźnych takich jak grzybica paznokci, przez bakteryjne zakażenia np. gronkowcem, kończąc na bardzo poważnych, jak np. wirus HIV czy zapalenie wątroby typu B lub typu C.

Podczas zabiegów manicure lub pedicure narusza się nie tylko paznokcie oraz okalające je skórki, ale także wykonuje się czynności, które mogą incydentalnie spowodować przerwanie ciągłości skóry. Dlatego właśnie salony oferujące tego typu usługi powinny podchodzić tak samo poważnie do dezynfekcji oraz sterylizacji, jak gabinety zabiegowe. Triclinium jest placówką medyczną, więc nasi specjaliści bardzo dobrze znają wszelakie zagrożenia wiążące się z zabiegami na dłonie i stopy. Naszą domeną, oprócz uzyskiwania jak najlepszych efektów, jest wykonywanie wszystkich zabiegów, nawet tak prozaicznych jak manicure czy pedicure, w warunkach, które spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa.
Grunt to procedury
By zapewnić klientkom pełne bezpieczeństwo, nie wystarczy poprzestać na dezynfekcji narzędzi wielokrotnego użytku takich jak nożyczki, cążki czy frezy. Według prawidłowej procedury, muszą być one wysterylizowane w profesjonalnym autoklawie medycznym. Jest to urządzenie, które przy pomocy pary wodnej o wysokiej temperaturze i pod ciśnieniem zabija wszystkie drobnoustroje. Narzędzia po każdym pacjencie powinny być kolejno najpierw dezynfekowane wstępnie specjalnym płynem, następnie myte w myjce ultradźwiękowej a na samym końcu sterylizowane w autoklawie. Właśnie tak przebiega ten proces w Triclinium.

Warto dodać, że narzędzia umieszcza się w autoklawie szczelnie zamknięte w specjalnych pakietach opisanych datą pakowania i z paskiem testowym wskazującym na poprawność przebiegu sterylizacji. Przez rozpoczęciem procesu pasek ma białą barwę, z kolei po poprawnym zakończeniu czyszczenia zmienia kolor na czarny. Dlatego każda osoba, która chce być pewna, że narzędzia, którymi będzie mieć wykonywany manicure czy pedicure były poddawane odpowiednim procedurom, powinna szczególnie zwrócić uwagę na to, czy dany sprzęt wyciągany jest ze szczelnie zapakowanego opakowania oraz czy pasek testowy ma odpowiedni kolor.

Nie każdy gabinet czy studio stylizacji paznokci posiada autoklaw. Dlatego należy upewnić się, czy właściciel podpisał umowę z placówką, która zajmuje się sterylizacją jego pakietów. Triclinium to Centrum Medyczne, które jest wyposażone we własny sprzęt do dokładnej i skutecznej sterylizacji, dlatego jest ona wykonywana na miejscu, według potrzeb stylistki.

Podczas wykonywania usług, odpowiedzialna i wykwalifikowana stylistka paznokci kładzie nacisk na działania antyseptyczne, czyli dokładnie odkaża skórę dłoni i stóp każdego klienta za pomocą specjalnego preparatu. Sama po umyciu i odkażeniu własnych rąk, przeprowadza zabiegi w jednorazowych rękawiczkach.

Co więcej, powinna również pamiętać, by każdorazowo, po wykonaniu usługi, dezynfekować wszystkie dotykane powierzchnie odpowiednim preparatem.

Mając świadomość ryzyka i zagrożeń, jakie niesie ze sobą wizyta u manicurzystki, można samodzielnie dbać o swoje paznokcie, lub znaleźć takie miejsce, które podchodzi profesjonalnie i odpowiedzialnie do świadczenia tego typu usług. W Triclinium wyjątkowo dbamy o procedury sterylizacji i odkażania, dlatego nasze klientki mogą mieć pewność, że zostanie im wykonany piękny, trwały oraz przede wszystkim bezpieczny manicure czy pedicure. Więcej o usługach w tym zakresie w naszej klinice można przeczytać tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *