Odpowiednie uciskanie skóry, które przynosi bardzo wymierne efekty. Zalegająca chłonka zostaje przepchnięta w kierunku węzłów chłonnych. W tego typu masażu nie poddaje się uciskowi samych węzłów chłonnych, ale ich okolice. Specjalista wykonuje ruchy przesuwające, wyciskające, które są zgodne z położeniem naczyń limfatycznych W trakcie masażu stosuje się specjalne, powtarzane często chwyty, które pozwalają na chwilowe odkształcenie tkanek, przez co pobudzają pracę komórek mięśniowych naczyń limfatycznych; dzięki temu pracują one intensywnie przez kilka kolejnych godzin.
Czas trwania zabiegu
30, 60 lub 90 minut.
Wskazania
Cellulit
Obrzęk tłuszczowy
Detoksykacja
Odżywienie skóry
Niewydolność żylna
Dna moczanowa
Choroba zwyrodnieniowa stawów
Zespół cieśni nadgarstka
Choroba niedokrwienna kończyn dolnych
Neuropatie
Otyłość
Zespół ciężkich nóg.
Przeciwwskazania do wykonania zabiegu
Nowotwory
Choroby skóry
Niewydolność serca i wady serca
Gruźlica
Gorączka
Ostra zakrzepica żylna
Padaczka
Jaskra
Ciąża
Miesiączka
Niewydolność wątroby i niewydolność nerek
Zapalenie naczyń chłonnych.
Zalecana częstotliwość zabiegu
Najlepsze efekty uzyskuje się, kiedy zabieg wykonywany jest regularnie, w odstępach 2- lub 3-dniowych lub w zależności od potrzeb pacjenta.
Jak się przygotować?
Zabieg masażu nie wymaga specjalnego przygotowania. Nie należy godzinę przed masażem spożywać ciężkiego posiłku, ani alkoholu. Zalecany jest przed masażem krótki spacer, posłuchanie muzyki, co pozwoli na powolne wyciszenie umysłu. Zalecamy wyłączenie/wyciszenie telefonu, aby żadne zewnętrzne czynniki nie powodowały rozdrażnienia.
Możliwe odczucia po zabiegu
Jędrna i elastyczna skóra, uczucie oczyszczenia i lekkości, pobudzenie.