Komfortowo i bez bólu u dentysty!

L'experta

6 czerwca, 2022
Blog
#piękny uśmiech,#zdrowie
0 Comments
  1. Home
  2. /
  3. Archiwum
  4. /
  5. Blog
  6. /
  7. Komfortowo i bez bólu...

Udostępnij

W obecnych czasach dzięki zwiększonej świadomości i rozwojowi technologicznemu dążymy do zapewnienia pacjentowi stomatologicznemu jak największego komfortu. Oto jak dbamy o to w klinice L'experta okiem lek. stom. Agaty Wojdalskiej.

Wystrój kliniki

Pozytywne doznania zapewniamy już od progu kliniki. Najlepszym przykładem są piękne wnętrza kliniki L’experta. Wystrój kliniki bazuje na ciepłych brązowo-złotych odcieniach, dzięki czemu czujemy takie „domowe ciepło”. Po wejściu do środka nie czujemy charakterystycznego dla gabinetu stomatologicznego zapachu, najczęściej kojarzonego z zapachem goździków. Zapach panujący w klinice jest neutralny, ale bardzo przyjemny. To sprawia, że naszą klinikę prędzej skojarzymy z miłą kawiarnią, niż polem zabiegowym.

Podejście personelu do pacjenta

Niezwykle ważne jest podejście personelu do pacjenta. Od wejścia pacjenta/pacjentkę witają, stając się poniekąd jego/jej opiekunką, panie z recepcji. Miły ton głosu i spokój w głosie zarówno pań z recepcji, jak i lekarzy jest niezwykle ważny. Pozwala pacjentowi się odstresować. Powolne wypowiadanie komunikatów.

Pozycja na fotelu stomatologicznym

Fotel stomatologiczny jest wygodny. Staramy się jak najlepiej dostosować zagłówek. Lekarze pracują w różnych pozycjach – na stojąco, na siedząco od boku, na siedząco za głową pacjenta, jednak swoją pozycję i pozycję pacjenta dostosowują do siebie nawzajem, żeby zapewnić wygodę zarówno sobie jak i pacjentowi.

Znieczulenie stomatologiczne
Technika podawania znieczulenia zależy od wiedzy i doświadczenia lekarza. Jednak już na studiach asystenci bardzo dbają, żeby studenci nauczyli się prawidłowego podawania znieczulenia, dlatego nie warto się bać. 

Skutki uboczne znieczuleń występują i wszyscy zdajemy sobie z nich sprawę. Trzeba mieć tego świadomość. Jednak występują rzadko. A podstawą ich zapobiegania jest przeprowadzany z pacjentem wywiad chorobowy. Stosując specjalne przyrządy w tym cienkie igły staramy się, żeby znieczulenie było jak najmniej inwazyjną procedurą. Na rynku dostępnych jest wiele preparatów znieczulających. Każdy z nich został dokładnie przebadany. Za najbezpieczniejszy, więc i najchętniej wybierany przez dentystów (bezpieczny dla kobiet w ciąży) uznawana jest artykaina. Lidokaina również. Dzięki dodatkowi środka obkurczającego naczynia, czyli adrenaliny, preparaty znieczulające działają dłużej i skuteczniej znieczulają. Należy jednak zaznaczyć, że podczas obszernego czy rozlanego stanu zapalnego = obniżenie pH środowiska, preparaty znieczulające działają gorzej, co oznacza, że skuteczność znieczulenia zmniejsza się.

Komfort jamy ustnej

Podczas zabiegu zazwyczaj stosujemy ślinociąg, zbierający ślinę. Mimo, że często dochodzi do wysuszenia jamy ustnej, to jednak komfort pracy w suchym środowisku jest korzystny zarówno dla pacjenta, jak i dla lekarza. Podczas pracy z wodą używamy ssaka, który zbiera wodę i ślinę. Wszystko dla większego komfortu pacjenta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *