BOSKA KLINIKA - Z NAMI BĘDZIESZ WYGLĄDAĆ I CZUĆ SIĘ NIEZIEMSKO!

Orthokids Therapy Program

  1. Home
  2. /
  3. Archiwum
  4. /
  5. Nowości
  6. /
  7. Orthokids Therapy Program
W rozwoju prawidłowego zgryzu, kluczowy jest okres dzieciństwa. Jest to bowiem czas aktywnego wzrostu, kiedy rosną również kości twarzoczaszki (rozwój twarzy dziecka realizuje się w 99 proc. do 9 roku życia). To również odpowiedni moment na korygowanie występujących w ich rozwoju nieprawidłowości, ponieważ takie postępowanie będzie przynosiło najlepsze, najbardziej naturalne i trwałe efekty.

U dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym możemy zastosować najbardziej optymalne tzw. leczenie przechwytujące, które polega na rozpoznaniu i „przechwyceniu” wady zgryzu w jej początkowej fazie rozwoju i zastosowaniu leczenia, mającego na celu zmianę kierunku wzrostu twarzy, tak aby zahamować rozwijającą się deformację łuków zębowych i buzi dziecka oraz naprowadzić ich rozwój na właściwe tory.

Jeśli pozostawimy kilkulatka z wadą zgryzu bez leczenia ortodontycznego, do czasu pojawienia się wszystkich zębów stałych, może ona pogłębić się na tyle, że będzie trudno osiągnąć bardzo dobre efekty późniejszego leczenia. Mogą one być mniej satysfakcjonujące niż gdyby zareagowano wcześniej. Dlatego tak ważne jest obserwowanie rozwoju dziecka i podjęcie leczenia na jak najwcześniejszym etapie.

Autorski program
Z troską o najmłodszych pacjentów, u których możemy mieć największy wpływ na rozwój zgryzu i kości twarzoczaszki oraz osiągać najlepsze efekty terapeutyczne, stworzyliśmy w L'experta autorską metodę postępowania Orthokids Therapy Program.

To wielowymiarowe, interdyscyplinarne działanie składające się nie tylko z wdrożenia leczenia aparatami ortodontycznymi, w celu powrotu zniekształconego zgryzu na właściwe tory rozwoju, ale również co istotne równoległe skoncentrowanie na wyeliminowaniu przyczyn powstającej wady zgryzu.

Orthokids Therapy Program bierze pod uwagę to jak czynniki środowiskowe, które są od nas zależne, istotnie wpływają na rozwój wad zgryzu i zniekształceń czaszkowo–twarzowych. To bardzo często główne przyczyny występujących zaburzeń, które można skutecznie eliminować.

Wady zgryzu są jednym z kilku objawów deformacji czaszkowo-twarzowych, pojawiających podczas nieprawidłowego wzrostu dziecka. Inne objawy dołączające się później to m.in. problemy laryngologiczne (np. przerośnięte migdały podniebienne i gardłowe, krzywa przegroda nosa), bezdech senny, choroby stawu skroniowo żuchwowego i zmiany w szyjnym odcinku kręgosłupa i w dalszych jego częściach.

Wdrożenie naszego Orthokids Therapy Program pomoże więc nie tylko skorygować wadę zgryzu i rysy twarzy dziecka, ale może również istotnie wpłynąć na poprawę jego ogólnego zdrowia i polepszenie dalszego rozwoju psycho-fizycznego (oddziałuje także na poprawę koncentracji i zdolności uczenia się oraz sterowania emocjami).

Zachęcamy do zapoznania się bliżej z naszym autorskim programem Orthokids Therapy Program i zapisów na terapię do naszych specjalistów.