BOSKA KLINIKA - Z NAMI BĘDZIESZ WYGLĄDAĆ I CZUĆ SIĘ NIEZIEMSKO!

Nasi specjaliści

BOSKA KLINIKA - Z NAMI BĘDZIESZ WYGLĄDAĆ I CZUĆ SIĘ NIEZIEMSKO!

Nasi specjaliści

  1. Home
  2. /
  3. O nas
  4. /
  5. Nasi specjaliści
  6. /
  7. Katarzyna Dulna
Zapisz się na zabieg

Dr Katarzyna Dulna

Lekarz stomatolog, ortodonta.

Absolwentka Oddziału Stomatologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, w naszej klinice odpowiedzialna za leczenie ortodontyczne dzieci i dorosłych. Entuzjastka nieustannego rozwoju zawodowego i osobistego, swoją wiedzę regularnie doskonali u nauczycieli zarówno polskich, jak i zagranicznych. Ukończyła 3-letni program ortodontyczny autorstwa światowej klasy specjalisty – Dr. Dereka Mahony, uzyskując dyplom ortodonty klinicznego w The City of London Dental School. Jest członkiem European Orthodontic Society, International Association for Orthodontics i Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego.

Jej celem jest kreowanie pięknych twarzy i profili, z wykorzystaniem potencjału wzrostowego pacjenta. Stąd jej pasją jest leczenie dzieci w myśl filozofii leczenia przyczynowego. Przechwytuje ono wadę w jej początkowej fazie w taki sposób, aby poprzez zmianę kierunku wzrostu twarzy, zahamować rozwijającą się deformację łuków zębowych i twarzoczaszki, a przez to umożliwić młodemu człowiekowi prawidłowy rozwój. W pracy przyświeca jej holistyczne spojrzenie na problemy pacjenta. Aby uzyskać najlepsze efekty, w razie potrzeby współpracuje z doświadczonymi specjalistami stomatologii, chirurgii szczękowo-twarzowej, periodontologii, laryngologii, neurologopedą, fizjoterapeutą oraz dietetykiem (specjalistą d. s. nadwrażliwości i alergii pokarmowych). W proponowanych terapiach odrzuca niepotrzebną ingerencję, przywiązując wagę do leczenia zapewniającego pacjentowi młodzieńczy uśmiech i harmonijne rysy twarzy oraz prawidłowe funkcje.

W swojej praktyce wykorzystuje różnorodne techniki i narzędzia: aparaty stałe samoligaturujące, aparaty ortopedyczne i czynnościowe, aparat A.L.F, technikę skoordynowanego rozwoju łuków (CAD), a także aparaty/szyny sprzyjające leczeniu dysfunkcji stawu skroniowo-żuchwowego. Wykonuje również leczenie nakładkami w systemie Invisalign oraz posiada licencję na terapię aparatem epigenetycznym Homeoblock™.

Prywatnie, miłośniczka podróży, skąd czerpie liczne inspiracje muzyczne i kulinarne.