BOSKA KLINIKA - Z NAMI BĘDZIESZ WYGLĄDAĆ I CZUĆ SIĘ NIEZIEMSKO!

Ekstremalnie wykształcony dr Marek Wasiluk

  1. Home
  2. /
  3. Archiwum
  4. /
  5. Wydarzenia
  6. /
  7. Ekstremalnie wykształcony dr Marek...
Miło nam poinformować, że od 4 sierpnia 2017 roku założyciel L'experta, dr Marek Wasiluk, może poszczycić się byciem jednym z chyba najlepiej wykształconych lekarzy medycyny estetycznej w naszym kraju! W ten dzień przystąpił bowiem do egzamin kończącego Msc in Aesthetic Medicine w Barts and The London School of Medicine and Dentistry na prestiżowym uniwersytecie Queen Mary University of London. Ostatnie trzy miesiące były dla niego wyjątkowo intensywne pod względem naukowym.

Ani na chwilę nie ustając w pracy zawodowej, przeczytał w tym czasie około 300 opracowań i badań naukowych, napisał kilka prac zaliczeniowych oraz pracę naukową (odpowiednik pracy magisterskiej). Ukoronowaniem tej drogi było zdanie egzaminu na poziomie studiów magisterskich (tytuł MSC – Master of Science, czyli magister medycyny estetycznej lub inaczej specjalizacji z medycyny estetycznej). Teoretycznie mógłby więc zarejestrować się z tym tytułem w Izbie Lekarskiej, gdyby nie odmienne prawodawstwo polskie – w Polsce nie ma specjalizacji „medycyna estetyczna” funkcjonującej na podobnych zasadach jak specjalizacja „chirurgia”, „dermatologia”, itp.
Barts and the London School of Medicine and Dentistry Queen Mary University of London, na której dr Marek Wasiluk zdobywał swoje doświadczenie, jest historycznie najstarszą uczelnią w Anglii, kształcącą w kierunkach medycznych (założona została w XII wieku). Jej absolwentami są wybitni lekarze i naukowcy, np. James Parkinson (jako pierwszy zdiagnozował chorobę nazwaną potem jego imieniem), John Langdon Down (zdiagnozował zespół wad genetycznych nazwany od jego imienia zespołem Downa). Uczelnię skończył również Graham Chapman z grupy Monthy Pythona (który również był z wykształcenia lekarzem) i… Doktor Watson (pisarz Arthur Conan Doyle dał właśnie takie wykształcenie najbliższemu współpracownikowi Sherlocka Holmesa).

Te kolejne studia w swojej karierze dr Marek Wasiluk rozpoczął z pierwszym rocznikiem w standardzie Msc, robiąc to jako jedyny specjalista z Polski. W praktyce było to prawie dwa tysiące godzin kształcenia. Przez cały okres studiów pisał dużo prac zaliczeniowych i egzaminów cząstkowych. Poziom kształcenia był bardzo wysoki, co nieustannie pozytywnie zaskakiwało doktora Wasiluka, ale też dawało mu mnóstwo cennych informacji i umiejętności. Końcową pracę egzaminacyjną, która czeka na opublikowanie w prasie naukowej, pisał z porównania metod liftingujących skórę. Przeanalizował w tym celu wyniki 60-70 badań naukowych na temat radiofrekwencji (zwykłej, czyli kontaktowej), hifu i radiofrekwencji mikroigłowej. Wyniki były zbieżne z  praktyką stosowaną w L'experta, czyli ta ostatnia metoda (rf mikroigłowa) rzeczywiście okazała się najbezpieczniejszą, najskuteczniejszą i dającą najmniej powikłań.

Doktorowi Markowi Wasilukowi bardzo gratulujemy i cieszymy się, że możemy mieć w swoim gronie takiego eksperta!