BOSKA KLINIKA - Z NAMI BĘDZIESZ WYGLĄDAĆ I CZUĆ SIĘ NIEZIEMSKO!

Blog Mama Ortodonta

  1. Home
  2. /
  3. Archiwum
  4. /
  5. Wydarzenia
  6. /
  7. Blog Mama Ortodonta
W ostatnich miesiącach dr Kamila Wasiluk, ortodontka, a prywatnie żona naszego założyciela, dr. Marka Wasiluka, założyła swojego bloga (www.mamaortodonta.pl)! W tym momencie chcielibyśmy w paru słowach przybliżyć, jakiego typu treści możecie się na nim spodziewać… no i oczywiście zachęcić Was do jego odwiedzania. Bo naprawdę warto tam zaglądać!
Państwo Wasilukowie mają w tym momencie już trójkę dzieci. Śmiało można więc powiedzieć, że znają się na temacie rodzicielstwa i dbania o dobre zdrowie swoich dzieci! Dr Kamila Wasiluk w swojej pracy na co dzień ma kontakt z mnóstwem małych pacjentów. Stąd właśnie pomysł, aby stworzony blog miał właśnie taki, parentingowy, charakter.

Polskim rodzicom zależy na zdrowiu ich pociech, a prawidłowy zgryz to nie tylko estetyka, ale również zdrowie pacjenta. W rozwoju uzębienia kluczowy jest okres dzieciństwa, dlatego dr Wasiluk dzieli się swoją wiedzą stomatologiczno-ortodontyczną, tak aby rodzice wiedzieli, jak najlepiej dbać o zdrowie i piękny wygląd uzębienia ich dzieci.

Jak sama mówi dr Kamila Wasiluk, ortodoncja to dział stomatologii, który skradł jej serce. W 2002 roku ukończyła studia stomatologiczne na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, ale stale poszerza swoją wiedzę, szukając jak najlepszych rozwiązań, tak by krzywe zęby jak puzzle mogły złożyć się w świetnie pasującą całość. Dlatego m.in. zdecydowała się na odbycie podyplomowych trzyletnich studiów specjalizacyjnych na Donau University w Austrii. Ukończyła je z sukcesem, uzyskując tytuł Master of Science in Orthodontics.

Bardzo ważna w uzyskaniu idealnego odbioru estetycznego twarzy jest nie tylko estetyka uzębienia, ale też całej twarzy. Dlatego rozwijała swoje zainteresowania, pogłębiając wiedzę z zakresu medycyny estetycznej. Ukończyła studia podyplomowe „Kosmetologia dla lekarzy” w Wyższej Szkole Kosmetologii i Promocji Zdrowia oraz studia podyplomowe z Medycyny Estetycznej na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Jej ambicją jest szerzenie wiedzy i zwiększenie świadomości stomatologiczno-ortodontycznej wśród Polek.