BOSKA KLINIKA - Z NAMI BĘDZIESZ WYGLĄDAĆ I CZUĆ SIĘ NIEZIEMSKO!

Nasi specjaliści

BOSKA KLINIKA - Z NAMI BĘDZIESZ WYGLĄDAĆ I CZUĆ SIĘ NIEZIEMSKO!

Nasi specjaliści

Zapisz się na zabieg

Dr Edyta Korycka MSc in Orthodontics

Lekarz stomatolog, ortodonta z międzynarodowym 20-letnim doświadczeniem (dyplom Master of Science in Orthodontics). Propagatorka holistycznego podejścia do leczenia pacjenta.

W 2002 roku ukończyła studia stomatologiczne na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. W latach 2002-2009 pracowała jako stomatolog ogólny w Polsce oraz stomatolog dziecięcy w Wielkiej Brytanii. Ortodoncją zajmuje się od 2009 roku, lecząc zarówno dzieci jak i dorosłych.

Potrzeba ciągłego rozwoju zawodowego, poszerzania i porządkowania rozległej wiedzy z zakresu ortodoncji spowodowała, że w 2010 roku rozpoczęła studia na prestiżowym uniwersytecie Warwick w Wielkiej Brytanii, które ukończyła w 2014 roku, uzyskując tytuł Master of Sience in Orthodontics. Od tego czasu ciągle poszerza i wzbogaca swoją wiedzę uczestnicząc w licznych kursach, szkoleniach i konferencjach ortodontycznych w Europie.

Jest członkiem Brytyjskiego Towarzystwa Ortodontycznego. Swoją karierę zawodową budowała głównie w Wielkiej Brytanii, dokąd wyjechała w 2005 roku. W 2022 r. powróciła do Polski i zaczęła współpracę z naszą kliniką L'experta, w której leczy dzieci i dorosłych. 

W swojej praktyce stosuje nowoczesne standardy i metody leczenia poparte odpowiednimi badaniami naukowymi. Jest również zwolenniczką leczenia przyczynowego. W terapii spogląda całościowo na pacjenta, zwracając uwagę nie tylko na zgryz, ale również na inne aspekty takie jak tor oddychania lub postawa ciała, które także wpływają na stan twarzoczaszki (w tym szczęki i żuchwy). 

Aby empirycznie zgłębić proces nauki prawidłowego oddychania przez nos, odbyła kurs oddychania metodą Butejki dla pacjentów. Interesuje się również techniką Alexandra, która jest skoncentrowana na uzyskaniu równowagi w ciele i przywróceniu pełnego zakresu jego funkcjonalności - m. in. w obszarze postawy, ale także w zakresie prawidłowej wymowy oraz właściwego oddychania. 

Uważa, że sukces terapii w dużej mierze zależy od dobrej komunikacji z pacjentem (zarówno dorosłym jak i dzieckiem), którą buduje w oparciu o stworzenie w gabinecie przyjaznej, partnerskiej atmosfery.

Amatorsko rysuje ołówkiem grafitowym oraz maluje farbami akrylowymi. Zamiłowanie do tego typu technik plastycznych pozwala jej się zrelaksować i niewątpliwie nawiązuje do zdolności manualnych, które przydają się także w ortodoncji.

Jest zwolenniczką zdrowego trybu życia. Duża wagę przywiązuje do zbilansowanej diety, a także codziennej lekkiej aktywności fizycznej takiej jak nordic walking czy power walking  które w łatwy sposób pozwalają utrzymać odpowiedni życiowy balans, czym stara się również zarazić swoich Pacjentów.